Černá kronika z 11. týdne

|
Region
| 11. Březen 2008 - 10:28

Krátce z policejních záznamů.

Polák se přestěhoval do lesa

Doutnající ohniště, odpadky, ale i použitelné potraviny upoutaly minulý týden hlídku městské policie v Jablunkově při pravidelné obchůzce v Městském lese. Kousek od místa byl zkontrolován muž - Polák, který přiznal, že oheň založil a také u něho několik nocí přespává. Hlídka ho upozornila na protiprávní jednání a po uklizení tábořiště byl z místa vykázán.

Sestra pomohla bratrovi

O silně podnapilého bratra se musela první březnový den postarat jeho sestra a odklidit ho do postele domů z parkoviště u České pošty v Jablunkově. Žena se k opilci přihlásila, když o ležící osobu začala projevovat zájem hlídka městské policie. O trochu lepší to měli ten samý den dva kamarádi z mokré čtvrti, které hlídka kontrolovala u křižovatky na Radvanov. Jeden z nich ležel na chodníku a druhý se ho marně snažil postavit na nohy. Oba opilci byli schopni chůze i komunikace, takže je po krátké kontrole strážníci propustili domů.

Mladé opilce vrátili rodičům

Minulý týden v pátek se u operačního důstojníka PČR rozezvučel telefon, který ohlašoval, že v třinecké restauraci Classic se nacházejí dva podnapilí mladiství. Hlídka městské policie a kurátorka společně provedli kontrolu v uvedené restauraci. Oba podnapilí mladíci – z toho jeden nezletilec – byli předáni rodičům.

Žena střepy uklidila

I banality v podobě rozbitého skla na silnici musí řešit hlídky městské policie, to když 1. března na Poštovní ulici v Třinci vypadlo na silnici okno z domu následkem velkého průvanu. Jeho majitelka při příjezdu strážníků už silnici od střepů uklízela. Dál se hlídka nehodou už nemusela zabývat.

Opilý pokálel nádraží

Zcela opilého 51letého muže, který ležel na českotěšínském autobusovém stanovišti a znečištil prostor pod sebou, museli vykázat domů strážníci. Muž bude muset zaplatit blokovou pokutu.

Po sexu jel opilý

Muže a ženu provádějící sexuální praktiky v autě zaparkovaném u českotěšínské přehrady prověřila hlídka Městské policie pro podezření ze zakázaného provozování prostituce na veřejném prostranství. Devětadvacetiletý muž uvedl, že automobil mu sice patří, ale neřídil ho a že si v něm v plné počestnosti jen povídá se známou. Strážníci z jeho dechu cítili alkohol. S přivolanou hlídkou PČR proto vyčkávali za bukem, kdo bude vůz řídit. Až sexuální hrátky skončily, neosvětlené vozidlo z parkoviště odjelo a ejhle - řídil muž. Strážci zákona automobil zastavili. Řidič byl obviněn z řízení pod vlivem alkoholu.

Kradli šampony

Hlavy plné lupů měli dva zloději, kteří se pokusili ukrást třicet vlasových šamponů Head-Shoulders v hodnotě 3,5 tisíce korun z českotěšínské prodejny Kaufland. Osmnáctiletou dívku z Ostravy a jejího o čtyři rok staršího komplice zadržela ostraha obchodu a předala strážníkům.

Autor: 
RED

Další články - Černá kronika

Dosud neznámý pachatel se v uplynulých dnech vloupal v obci Třinec do dvou sklepních kójí. Do první z nich se dostal pravděpodobně vypáčením petlice dveří, do druhé pak vylomením dřevěné latě kóje.

Černá kronika | 03.12.2017 - 11:56

Třinečtí kriminalisté obvinili v uplynulých dnech dvojici dealerů, která drogově závislým prodala ve stovkách případů pervitin a marihuanu. Prodej drogy byl dle námi získaných informací hlavním způsobem...

Černá kronika | 01.12.2017 - 13:28

Tragický byl pondělní podvečer v třinecké části Konská. Skončili tam dva muži pod koly vlaku.

Černá kronika | 28.11.2017 - 14:48

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 22.11.odpoledne v Mostech u Jablunkova u požáru staršího rodinného domku se sedlovou střechou. Jedna žena se nadýchala kouře a musela být ošetřena hasiči...

Černá kronika | 23.11.2017 - 17:06