Zloději havarovali i s lupem

|
Frýdek-Místek
| 25. Červen 2008 - 11:49

Zpočátku to vypadalo, že policisté v pátek 20. června dopoledne vyjíždějí k běžné dopravní nehodě. Stala se na kruhovém objezdu na ulici Obchodní ve Frýdku-Místku a zranili se při ní čtyři mladí lidé. Policisté však v zápětí zjistili, že zraněna čtveřice měla důvod spěchat.

Chvíli předtím totiž nejmladší z nich odcizila z nákupního vozíku u supermarketu ve Frýdku-Místku kabelku s osobními věcmi a penězi v celkové hodnotě 20 tisíc korun. „Zákaznice obchodního domu si při vykládání věcí do auta odložila kabelku do vozíku a během chvilky, než dala první tašky do kufru auta, o ni přišla. To neuniklo pozornosti náhodné svědkyně, která ihned na ujíždějící auto s prchající zlodějkou začala troubit a pronásledovala ho. Nezkušený řidič, který řídí jen několik měsíců, pak havaroval,“ uvádí mluvčí frýdeckomísteckých policistů Ivan Žurovec.

Osmnáctiletý mladík nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. On sám se zranil těžce, další spolujezdci, jednadvacetiletý mladík s šestnáctiletou a sedmnáctiletou dívkou, se zranili lehce. Vozidlo bylo ihned po převozu zraněných do nemocnice zapečetěno a převezeno na policii. Při prohlídce v něm kriminalisté nalezli kabelku se všemi ukradenými věcmi. Pachatelka se ke krádeži sice přiznala, policistům však uvedla jméno jiné jedenáctileté osoby. Vzápětí kriminalisté zjistili její pravou identitu a šestnáctiletá dívka z Ostravy je nyní podezřelá z trestného činu krádeže a neoprávněného držení platebních karet. Za to ji, vzhledem k věku, hrozí maximálně jeden rok vězení. U její o rok starší kamarádky, která byla také v autě, zase policisté zjistili, že utekla z výchovného ústavu, kam ji vzápětí převezli. Vyšetřování se nevyhnou ani oba mladíci, u kterých se bude ověřovat, do jaké míry se na trestné činnosti mladistvé dívky podíleli.

Další články - Černá kronika

Dosud neznámý pachatel se v uplynulých dnech vloupal v obci Třinec do dvou sklepních kójí. Do první z nich se dostal pravděpodobně vypáčením petlice dveří, do druhé pak vylomením dřevěné latě kóje.

Černá kronika | 03.12.2017 - 11:56

Třinečtí kriminalisté obvinili v uplynulých dnech dvojici dealerů, která drogově závislým prodala ve stovkách případů pervitin a marihuanu. Prodej drogy byl dle námi získaných informací hlavním způsobem...

Černá kronika | 01.12.2017 - 13:28

Tragický byl pondělní podvečer v třinecké části Konská. Skončili tam dva muži pod koly vlaku.

Černá kronika | 28.11.2017 - 14:48

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 22.11.odpoledne v Mostech u Jablunkova u požáru staršího rodinného domku se sedlovou střechou. Jedna žena se nadýchala kouře a musela být ošetřena hasiči...

Černá kronika | 23.11.2017 - 17:06