Pozor! Hned za hranicí je vzteklina

|
Těšín
| 29. Srpen 2017 - 7:52

Na polské straně hranice, přímo ve středu polského Těšína, byl na začátku měsíce nalezen netopýr, který trpěl vzteklinou.

autor: Dorota Havlíková

S ohledem na tuto skutečnost tamní úřady varují chovatele zvířat, která jsou náchylná na onemocnění touto chorobou, že byl vydán zákaz přemísťování zvířat do a z ohroženého území. Jde o prakticky o trojúhelníkové území ve středu města vedoucí od nábřeží po železniční kolej a z další strany po evangelický hřbitov. Území je označeno výstražnými tabulemi na dopravních značkách. Psi musí být na vodítku, musí mít platné očkování proti vzteklině, kočky nesmí být puštěny volně. Navíc platí zákaz výstav, lovení zvířat a podobně.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
RD

Další články - Českotěšínsko

Muž středního věku se zřítil v noci ze středy na čtvrtek do anglického dvorku budovy bývalého kulturního domu v Českém Těšíně-Stanislavicích. Zachraňovali ho hasiči.

Českotěšínsko | 14.09.2017 - 12:15

Zpěvák Jaromír Nohavica se zřejmě dočká státního vyznamenání. Na setkání s občany to včera na českotěšínském náměstí ČSA oznámil prezident Miloš Zeman. Dnes jeho třídenní návštěva v Moravskoslezském kraji...

Českotěšínsko | 07.09.2017 - 13:12

Každý si chtěl sáhnout. Malé stvoření v rukou zkušeného přírodovědce mělo najednou spoustu obdivovatelů. „Je roztomilý,“ ozývalo se z úst dospělých i dětí. Český Těšín totiž zažil první Noc s ...

Českotěšínsko | 01.09.2017 - 11:13

Prezident Miloš Zeman navštíví Český Těšín ve středu 6. září. Oznámila to tisková mluvčí města Dorota Havlíková.

Českotěšínsko | 30.08.2017 - 10:15