Běží zbraňová amnestie. Lidé odevzdali i minometný granát

|
Karviná
| 12. Srpen 2014 - 14:42

Až do 31. prosince 2014 trvá zbraňová amnestie. Co to v praxi znamená? Znamená to, že osoba, která má v držení zbraň, střelivo nebo registrované části zbraně bez příslušného povolení, toto může odevzdat na kterékoliv policejní služebně, aniž by jí hrozilo trestní stíhání pro přečin nedovoleného ozbrojování.

autor: Policie ČR

Do současné doby na policejní služebny Územního odboru Karviná či přímo na Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Karviná bylo přineseno celkem 8 střelných zbraní. Z tohoto počtu jsou tří opakovací kulové zbraně, jeden revolver, čtyři pistole, kolem 500 kusů nábojů různých ráží.

"Do rukou policie se tak dostaly zbraně i 100 let staré nebo po domácku vyrobené a i minometný granát. Ten byl občanem přímo na policejní služebnu donesen v batohu. Policejní pyrotechnik na místě sice konstatoval, že se jedná o nefunkční munici, ale tady je zapotřebí zmínit, že i několik desítek let stará munice, která leží ve vodě, je zakopaná v hlíně, může být stále aktivní. Proto je zapotřebí na takové předměty nesahat, nemanipulovat s nimi a okamžitě vyrozumět policií. Ta následně místo zajistí a přivolaný pyrotechnik výbušninu zneškodní," řekl tiskový mluvčí policie Jaroslav Kus.

Zbraňová amnestie je vyhlášena na celém území České republiky z důvodu začátku platnosti nové novelizace zákona o zbraních a je již třetí v pořadí. V uplynulých letech proběhla v roce 2002 a v roce 2009.

Autor: 
SED

Další články - Českotěšínsko

Starosta Českého Těšína Vít Slováček (vlevo) piluje závoru s tehdejším starostou Těšína Bogdanem Fickem.

Deset let od našeho vstupu do Schengenského prostoru si připomeneme společně s občany Těšína ve čtvrtek 21. prosince na mostě Družby. Na všechny čeká od 16.30 hodin atraktivní program.

Českotěšínsko | 19.12.2017 - 10:14

Byť už se dávno neřadí mezi školáky, o mikulášskou nadílku pacienti Nemocnice Český Těšín nepřišli. Ve středu 6. prosince je postupně na všech nemocničních odděleních navštívil Mikuláš s čerty a anděly...

Českotěšínsko | 07.12.2017 - 07:22

Dílčí výsledky přeshraniční spolupráce Muzea Těšínska a Muzea Śląska Cieszyńskiego, které obě instituce společně uskutečňují v rámci realizace projektu Duchovní a hmotná kultura / Kultura materialna i...

Českotěšínsko | 27.11.2017 - 15:57

Založil požár, ohrozil nájemníky domu a zanedlouho poté byl zadržen. Řeč je o 62letém, desetkrát trestaném muži, kterého ještě téhož dne, v sobotu 4. listopadu, policisté obvinili ze spáchání zločinu...

Českotěšínsko | 06.11.2017 - 11:27