Cestu k bodům našel Doubek

|
Ostrava
| 1. Duben 2008 - 7:48

Velmi cenné tři body vydolovali fotbalisté Třince v derby zápase ve Vítkovicích. Přestože v prvním dějství měli štěstí, jejich triumf je naprosto zasloužený.

Během čtyř jarních kol nasbírali třinečtí fotbalisté tolik bodů, jako za celý podzim

FC VÍTKOVICE-FK FOTBAL TŘINEC 0:2

Družina Miroslava Kouřila přistoupila k zápasu mnohem pečlivěji než v Jihlavě a zcela zaslouženě sebrala z vítkovického pažitu tři důležité body. Její jarní nadějné výsledky zlákaly do Ostravy řadu diváků z Třince a okolí. Kromě vlídného jarního počasí je zahřála i aktivita hostujících hráčů, kteří se nenechali zatlačit a snažili se dlouhé minuty pobývat na polovině hostitelů. Houževnatým domácím, kteří sázeli především na snahu a dobrý pohyb, se v úvodním dějství naskytly čtyři vyložené šance.

První měl po Pulkertově přetaženém centru na zadní tyč Novák, jenže Lipčák jeho hlavičku vyboxoval na roh. Novák centrující od rohového praporku našel hlavu Švehly, která trknula míč ideálně. Domácí měli smůlu, protože za překonaného Lipčáka zaskočil na brankové čáře Martinčík. Po dalším Novákově centru z levé strany měl úvodní gól na noze Schön, jenže z několika metrů vypálil nad bránu. Před pauzou vyběhl do pole Lipčák, jenže domácí ho k míči nepustili. Nepovedený výlet třineckého gólmana mohl mít špatné následky, jenže Novákovou pohotovou střelu odvrátil z prázdné brány Lisický.

Góly mohli dát i hosté, jenže Malířovo skvělé uvolnění a následnou zpětnou přihrávku nezužitkoval Maceček, jemuž střela vyloženě nesedla. O nic lépe si nevedl ani po Lisického vtipném prostrčení, kdy napálil jen vybíhajícího brankáře. Netrefil se ani Malíř, jeho efektní volej proletěl nad břevnem.

Po přestávce si domácí pomocí umělého osvětlení na soupeře pořádně posvítili. Nebylo jim to nic platné, stále více navrch začali mít hosté. Ostravané se snažili, jenže pozornou obranu rivala se jim ani jednou rozvrátit nepovedlo, většina ofenzivních pokusů končila v okolí pokutového území. S přibývajícími minutami začínali mít bodové plány Třince své opodstatnění. V 65. min totiž Formánek získal míč, vyrazil dopředu a dlouhým pasem nastartoval Doubka. Třinecký forvard se po pravé straně probil až do vápna,vystřelil po zemi a pak už jen sledoval, jak stoper Švehla s brankářem chybují a dávají šanci Macečkovi, který potěšil hosty. O pár minut později se po spolupráci Lisického s Malířem dostal míč k Doubkovi, který využil liknavosti zadáků a technickou střelou do horního rohu navýšil brankové konto hostů. Bezradní domácí utkání dohráli v naprosté křeči. Od vyšší prohry je zachránila střelecká nepohoda Veselého, který si v běžeckém souboji poradil se Švehlou, jenže pak tváří v tvář brankáři Vaclíkovi místo umístěné střely zvolil ránu, která prosvištěla nad břevnem.

Branky: 65. Maceček, 72. Doubek. Rozhodčí: Matějek, ŽK: Hrdlovič – Maceček, Malíř, 826 diváků. Poločas: 0:0.

TŘINEC: Lipčák – Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík – Malíř (90. Lukšík), Hupka, Berger, Konečník – Doubek (84. Ďurica), Maceček (75. Veselý).

Roman Baselides

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11