Trenér Kouřil: K záchraně je ještě hodně daleko

|
Frýdek-Místek
| 1. Duben 2008 - 7:51

Na mizivé střelecké úspěchy třineckých útočníků dali zapomenout útočníci Maceček s Doubkem, kteří vylepšili nevalné gólové renomé hrotových hráčů.

Na obou trefách vítězů se podílel dobře hrající útočník Martin Doubek. Před prvním gólem se rozběhl na bránu po dlouhém pasu Formánka a přízemní střelou, kterou brankář nezkrotil, dal šanci Macečkovi. „Martin dobře vystřelil, gólman to měl na dlouhou ruku. Míč neudržel, pouze jej plácnul před sebe a pro mě už bylo docela jednoduché dát míč do branky. Šel jsem intuitivně na přední tyč, kdyby mi to Martin chtěl náhodou přihrát. On ovšem zvolil střelu, já bych tam někde na dorážku měl být,“ popsal Karel Maceček svůj letošní premiérový zásah.

První branka Vítkovické nahlodala, po druhé se už složili a přestali jakkoli vzdorovat. Nekompromisní a zároveň pohlednou střelou je uzemnila zimní posila Martin Doubek. „Na pravé straně se prosadili Lisický s Malířem, který odcentroval po zemi. Křikl jsem na Karla Macečka, ať mi to pustí. Všiml jsem si, že gólman nestojí u tyčky, snažil jsem se trefit horní roh. Zvolil jsem razantní technickou střelu. Povedla se mi, míč skončil pod břevnem, gólman neměl šanci,“ vylíčil druhý úspěšný okamžik hostující jedenáctky jeho autor.

Jarní bilance Třince usilujícího utéct hrobníkovi z lopaty je velmi příznivá. Na zdvojnásobení podzimního bodového úlovku stačily Třinci čtyři kola. Trenér Miroslav Kouřil se však v bezmezném optimismu netopí. „Zápas ve Vítkovicích jsme zvládli, dokonce snadněji, než jsme čekali. Kdyby však domácí využili našich hrubých chyb, mohlo to být naopak. Po týmové stránce kluci odvedli kvalitní výkon. Měli jsme kvalitní mezihru, ve druhé půli jsme předváděli slušnou kopanou. Snad v tom budeme pokračovat. Žádné skákání do vzduchu, jsme na zemi. Pracujeme. Je nám jasné, že k záchraně je ještě hodně daleko,“ uvědomuje si Kouřil.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11