Na hřišti potkal své svěřence

|
Bystřice
| 8. Duben 2008 - 10:46

V zápase proti Českému Těšínu se do bystřické brány postavil Petr Sostřonek. Šéf mládežnického úseku Fotbalu Třinec, který vede dorostenecký tým U 19, chytal naposledy v zápase o body před jedenácti lety.

Co vás přimělo k návratu na trávník?

Bystřický trenér Dušan Zbončák, s nimž mám kamarádský vztah. Jiný trenér by mě nezlomil. Řekl jsem mu, registračku mám někde v Žukově a když to vyřídí, že do toho půjdu. On to skutečně udělal, takže už jsem nemohl couvnout. A navíc slovo dělá chlapa!

Kdy jste vlastně odhodil brankářské rukavice do kouta?

Naposledy jsem chytal v sezoně 1996 – 1997 divizi v Albrechticích, kde jsem hostoval ze Žukova. Pod vedením Dušana Zbončáka, který tehdy klubu pomohl postoupit do divize. V mistrovském zápase jsem chytal po 11 letech.

Jak moc těžké pro vás bylo postavit se do brány v ostrém zápase? Nejste po letech pauzy ztuhlý?

Fotbal hraji pravidelně s klukama z dorostu na trénincích, navíc se v klubu starám o brankáře, kterým musím občas něco názorně předvést. Když už dorostenci machrují příliš, nasadím si rukavice, stoupnu si do brány a něco jim ještě ukážu. Nerozhýbaný ani nervózní jsem nebyl, přece jen už mám něco za sebou. Spíše jsem se obával reakcí diváků, zda se mi někteří nebudou posmívat.

Pikantní bylo, že jste šel do brány právě proti Českému Těšínu, takže jste nastoupil proti svým někdejším svěřencům…

To je pravda, většina hráčů, ať už na straně Bystřice nebo hostujícího Těšína v dorosteneckých letech prošla mýma rukama. Bral jsem to úplně normálně, zůstal jsem nad věcí. Snažili jsme se to utajit, ale nakonec se to stejně provalilo, takže se to soupeř dozvěděl. Snad jsem ale v tom zápase nic nepokazil. Střelec gólu Swaczyna se trefil přesně k tyči, na tohle jsem fakt neměl.

Ve Slezském derby jste se zaskvěl zneškodněnou penaltou. Co jste neúspěšnému exekutorovi Zabelkovi řekl?

Lehl si na trávník a začal brečet, tak jsem ho utěšoval, že penaltu jsem kdysi chytnul i Lokvencovi. Bylo to ještě v Albrechticích, kde na přátelské utkání přijela česká jednadvacítka pod vedením Ivana Kopeckého, který je kamarádem Dušana Zbončáka.

Jak dlouho hodláte v bystřické bráně vydržet?

Dohodli jsme se, že za Cymorka zaskočím jedině v případě jeho absence nebo zdravotních potíží. Budu kdykoliv k dispozici, utkání třineckého dorostu se zápasy Bystřice nekolidují.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11