Hubník: Užívám si každé utkání, každý trénink

|
Český Těšín
| 20. Září 2017 - 23:40

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu se pokouší v Českém Těšíně, kterému dopomohl k výhře nad Vratimovem.
 

autor: Roman Baselides

Na hřišti jste strávil něco přes šedesát minut, vstřelil jste branku a na dalších dvou jste se podílel. Jaký máte dojem ze své premiéry?

Jsem rád, že jsem do utkání vůbec mohl nastoupit. Byl to krásný zážitek, po tom těžkém zranění, vždyť zápas jsem nehrál už tři roky. Cítil jsem se docela dobře, na koleno jsem vůbec nemyslel, to bych ani nemohl hrát.

 Pouhých dvacet minut vám stačilo k tomu, abyste všechny přesvědčil o svém střeleckém instinktu. Jak jste viděl svou trefu?

Dal jsem přihrávku spoluhráči do lajny, běžel jsem do vápna a pak dostal ideální centr. Mohl jsem přidat další gól, kdy jsem loboval brankáře, míč nakonec dostal do sítě Peter Kiška.

V zápase padlo sedm branek, přičemž oba celky si vytvořily spoustu situací, které po gólu doslova volaly. Co říkáte na úroveň páté nejvyšší soutěže?

Krajský přebor jsem nikdy nehrál. Zápas se musel líbit, měl solidní parametry, hrálo se nahoru a dolů. Ostatně, fotbal je v podstatě všude stejný, i v nižších soutěžích.

Ožily při pohledu na zelené vratimovské dresy vaše vzpomínky na Jablonec?

Vůbec ne. To už je dlouho. Jinak na působení v Jablonci samozřejmě moc rád vzpomínám.

 Kdy jste se rozhodl, že dříve avizovaný konec kariéry oddálíte?  

Když jsem se v Olomouci poprvé rozběhl, řekl jsem si, že to znovu zkusím. Od ledna do června jsem makal s kondičním trenérem. Poté mi dopomohl k návratu třinecký trenér Neček. Stejně jako já je z Olomouce, vedl mě v dorostu, jsme kamarádi. Řekl mi, ať to s ním zkusím dva týdny v Třinci, že za zkoušku nic nedám. Nakonec jsme makali spolu dva a půl měsíce, od rána skoro až do večera. Doháněl jsem fyzičku a zpevňoval koleno, chodili jsme spolu běhat. A teď jsem se chtěl nejdříve rozehrát někde v nižší soutěži, proto jsem v Českém Těšíně.

Existuje možnost, že v zimě posílíte tým třineckého trenéra Nečka?

Může se to stát, ale tak daleko zatím nepřemýšlím. Užívám si každý trénink, každý zápas, zkrátka každou chvíli strávenou na hřišti. 

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11