V derby ve Vítkovicích hrál prim Třinec

|
Ostrava
| 25. Září 2017 - 16:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma Znojmo.

FC VÍTKOVICE - FK FOTBAL TŘINEC 2:3

Úvodní minuty derby se vyvíjely podle představ domácího kouče – skrumáž před třineckou bránou po rohovém kopu ukončil Urbančok – 1:0. Pokusy Juřeny, Čelůstky ani Vaňka se neujaly, cestu do sítě brankáře Květoně si našla střela Šumbery zpoza velkého čtverce – 1:1. Po obrátce měli blízko ke vstřelení branky střídající Janošík s Ižvoltem, ale stav se změnil až díky Juřenově letmé teči, jemuž z křídla předložil míč Ižvolt – 1:2. Juřena mohl vzápětí zvýšit, ale podruhé si na Květoně nepřišel. Ukazatel skóre se pohnul až v nastaveném čase, a to hned dvakrát: Nejprve Květon nastřelil Janošíka, ten následně našel centrem čerstvého Velnera, který se trefil přímo z voleje – 1:3. Po rozehrání vznikl závar před Palečkem, stoper Reintam ho ukončil smolným vlastencem - 2:3.

BRANKY: 9. Urbančok, 92. Reintam vlastní – 29. Šumbera, 69. Juřena, 91. Velner. Rozhodčí: Lerch. ŽK: Cverna, Matěj – Reintam. Diváci: 492. Poločas: 1:1.

TŘINEC: Paleček – Ilko, Čelůstka (46. Janošík), Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt (88. Velner), Vaněk, Kateřiňák, Šumbera – Juřena (79. Dedič). Trenér: Neček.

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11