Fotbalisté vyrazili do Werku

|
Třinec
| 8. Duben 2008 - 11:02

Jediný volný den v polovině uplynulého pracovního týdne strávili třinečtí fotbalisté exkurzí v Třineckých Železárnách.

Jejich průvodcem a společníkem byl Ing. Martin Studýnka, jemuž jakožto představiteli Třineckých železáren ve fotbalovém oddíle patří funkce člena dozorčí rady. Návštěva hutního závodu začala od prohlídky Muzeum TŽ a města Třince, kde fotbalisté shlédli instruktážní film prezentující třinecký podnik. Posléze se přesunuli do závodu, kde si pod vedením průvodce exkurzemi Jaroslava Jaroše a Ing. Davida Nieslanika prohlédli vysokou pec č. 4, kyslíko-konventorovou ocelárnu, kontilití sochorového typu, krokovou pec, blokovou válcovnu, rovnací a měřící zařízení kolejnic, válcovnu „B“ a válcovnu „D“. Z více než čtyřhodinového putování po provozech byli návštěvníci přímo nadšení, sledovali je s velikým zaujetím.

„Ještě než jsem začal hrát fotbal profesionálně, pracoval jsem v automobilových opravnách v Zábřehu na Moravě. Vím dobře, co znamená chodit do práce. Když jsem ještě trénoval ve Fulneku, byl jsem se podívat ve výrobním podniku pana Mročka. V takhle velikém závodě ovšem mám možnost být poprvé. Jsem z toho unešený, moc se mi tady líbí,“ prohlásil nadšený trenér Třince Miroslav Kouřil.

Zatímco pro většinu fotbalistů středeční exkurze byla prvním kontaktem s třineckou hutí, někteří místní hráči v ní už byli mnohokrát. „Na střední škole jsem studoval automatizaci, věnovali jsme se spíše počítačovým obvodům a podobně. V železárnách jsme měli praxi, ale přímo na provozy jsme přístup neměli, takže dnes jsem tady prakticky poprvé,“ prozradil defenzivní hráč Michael Hupka. V železárnách pracuje jeho otec.

Ještě více zkušeností se závodem podporujícím třineckou kopanou má stoper Jakub Pindor, student VŠB-TU Ostrava. „Studuji sice obor měřící a řídící technika v biomedicíně, ale na krokové peci jsem dělal bakalářskou práci na téma měření teploty kontislitků. Já a železárny? Je to možné, mohl bych tady pracovat jako měřící nebo řídící technik, takže bych seděl někde ve velínu. V rámci letních brigád pro studenty jsem pracoval manuálně na aglomeraci nebo na druhotných surovinách,“ prozradil třinecký obránce.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11