Útočná činnost Třineckých se trenéru Kouřilovi nelíbila

|
Třinec
| 8. Duben 2008 - 11:05

Ačkoliv chtěl třinecký trenér Miroslav Kouřil proti svému bývalému zaměstnavateli vyválčit tři body, nakonec se musel vyrovnat s těsnou porážkou 0:1.

Jak vypadá vaše hodnocení sobotního utkání?

Remízový zápas rozhodla nádherná střela Radka Slončíka, který trefil míč opravdu fantasticky. My jsme to štěstí neměli, nám tam ta střela (autorem byl Lukšík – pozn. aut.) nespadla. Neujala se ani Doukova tutovka z první půle. Takové zápasy jsou obvykle o prvním gólu. Kdo ho dá, ten zpravidla vyhraje. My jsme se bohužel nedostali do správného tempa a k našemu způsobu hry.

Proč se vám to nepovedlo?

V prvním poločase jsme hodně kazili a po pauze jsme už hráli do plných, ale soupeř už takzvaně nemusel.

Jak moc se na vaší hře projevila absence Malíře a Martinčíka?

Dnes se ukázalo, že za Pavla Malíře nemáme na pravé straně plnohodnotnou náhradu. Tomáš Ďurica je středním záložníkem, ale jelikož jsem na pravou stranu neměl koho dát a navíc on už na tom postu kdysi hrával, svěřil jsem tuto pozici jemu. Na pravé straně to nemáme zdvojené.

Čím si vysvětlujete bezradnost, kterou váš tým předvedl v závěrečných minutách?

Selhali nám dneska všichni ofenzivní hráči. Ať už ti, kteří nastoupili v základní sestavě i ti, kteří se na hřiště dostali během utkání. V útočné fázi jsme nehráli tak jako v předešlých zápasech a také proto jsme neuspěli.

Jak jste spokojen s první čtvrtinou soutěže, v níž jste vydolovali devět bodů?

Před soutěží jsem nespekuloval, opravdu přemýšlím jen nad tím, abychom zvládli každý následující zápas. Nijak nekalkuluji nebo nespekuluji. Fulnek je za námi, budu se dívat na Liberec. Skončí Liberec, budu přemýšlet nad dalším soupeřem. Jsem spokojený se začátkem soutěže, kde není směrodatné, jaký je úvod, ale záležet bude na celkovém průběhu jara. Děláme vše pro to, aby to bylo nejlepší.

Před časem jste prohlásil, že Třinec má na to, aby ve druhé lize porazil kohokoliv. Pořád si za tím stojíte?

Stále si za tím stojím. Je to pravda, ale na druhou stranu také může s kýmkoliv prohrát. Záleží, jak který zápas klukům sedne.

S čím zítra půjdete do pohárového duelu s Libercem?

Bude to pro nás svátek, uděláme maximum pro to, abychom to střetnutí zvládli. Zda nám pohárové zatížení prospěje, se předem nedá říct, to ukáže teprve až budoucnost. Takové zápasy jsou kolikrát snazší než třeba ten dnešní. Soupeř bude hrát otevřenou partii, navíc my jsme v minulosti ukázali, že proti silným týmům umíme hrát. Věřím, že to ve středu zopakujeme.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11