Favorité se maskují

|
Region
| 1. Duben 2008 - 11:20

Trenéry regionálních fotbalových oddílů, které si uplynulý víkend odbyly jarní premiéru, jsme poprosili, aby shrnuli přípravné období (1), řekli, zda jsou spokojeni s posílením týmu (2) a prozradili, jaké jarní cíle vytýčili svým podřízeným (3).

O postupu do vyšší soutěže nehovoří žádný z trenérů regionálních mužstev startujících v I. B třídě

Štěpán Kufa
Smilovice (I. A třída)

1. I když účast na trénincích byla slabší, natrénovali jsme to, co jsme chtěli. Řada hráčů studuje, navíc nemáme příliš široký kádr. Využívali jsme halu ve Smilovicích, odehráli jsme několik přípravných zápasů, vesměs se slabšími soupeři.

2. Brankář Bašanda odešel na stáž do Francie, Bilko se vrátil do Vendryně, kam jsme uvolnili na přestup T. Sikoru. Z Českého Těšína přišel Pszczolka. Konečně budeme moci počítat s J. Topiarzem a Frankem, kterým skončila sezona ve futsalu.

3. Na podzim jsme ztratili hodně zápasů, v nichž jsme vedli. Pokaždé jsme však prohráli pouze o gól. Naším jediným cílem je záchrana, proto musíme umět zvládnout hlavně domácí zápasy. Jaro, kdy se o výsledcích nerozhoduje jen na hřišti, bude náročné.

Ivo Kopka
Vendryně (I. Atřída)

1. Zimní příprava byla taková standardní. Někteří fotbalisté pracovali, jiní se vinou zranění ocitli na marodce, ale na trénincích pokaždé bylo deset jedenáct lidí. Odehráli jsme řadu kvalitním utkání na zimním turnaji v Třinci, takže s přípravou jsem spokojený.

2. Odešlo pět fotbalistů ze základního kádru – Slováci Bezák, Bačík, Němčík a hráči z Havířova Osika a Špacír. Posledně dva jmenované jsme snad nahradili, horší je to s odchodem Bezáka, s nimž odešla i jeho kvalita. Němčík už v poslední době nebyl tím, kým byl dříve. Získali jsme Kopku z Bystřice a Szlauera z Hrádku, ze zahraničí se vrátil Škombár, z dorostu jsme přeřadili Kuczyńského, Kotase a Liberdu.

3. Naší prioritou je záchrana soutěže, uvidíme, zda se nám to podaří. Co bude v létě, to se teprve uvidí. S panem Martinkem totiž odešly peníze, které on díky svým kontaktům dovedl sehnat. V zimě jsme museli začít úplně od nuly.

Marian Kuczyński
Hnojník (I. B třída)

1. S přípravou jsme začali v lednu, proběhla ve Smilovicích, kde jsme trénovali dvakrát týdně. Jednou jsme běhali, podruhé trénovali v hale. Naběháno snad máme. Hráli jsme zimní turnaj na Lesní, kterému přálo počasí. Tréninková účast byla solidní.

2. Kádr zůstal v podstatě stejný. Z Orlové přišel zkušený Radim Majer, který před jedenácti lety hrával druhou ligu v Havířově. Z dorostu jsme přeřadili Jana Hlávku, uzdravili se Petr Rusz a Tomáš Jantoš, na marodce zůstává Miroslav Stryja. Mužstvo je konsolidované.

3. Jako nováček soutěže se chceme držet ve středu tabulky a vystrkovat růžky. Chceme hrát technický fotbal pro diváka a uhrát tolik bodů, co na podzim.

Radek Morcinek
Nebory (I. B třída)

1. Počasí bylo dobré, účast na trénincích byla téměř stoprocentní, takže můžu být spokojený. Trénovali jsme na škváře na Lesní, do Nebor na trávu jsme se kvůli počasí nedostali.

2. Odešli Slováci Gapa s Molnárem. První jmenovaný začat trénovat, druhý získal angažmá ve vyšší soutěži. Gapa na podzim kvůli zranění prakticky nehrál, Molnára se pokusíme nahradit Štvrtňou. Pokud se nám vyhnou zranění, měli bychom být na stejné úrovni jako na podzim.

3. O postupu nemluvíme, ale chceme hrát o co nejvyšší příčky. I když na nás nikdo netlačí, neradi bychom jaro odehráli pouze z povinnosti. Chceme se držet do třetího místa a být favoritům nepříjemným soupeřem.

Pavel Vavřač
Mosty (I. B třída)

1. Někteří hráči pracovali, jiní zase stonali, takže spokojenost s přípravou je taková střední. Přípravu zhodnotí až samotná sezona. Výsledky přátelských střetnutí byly dobré. Hráli jsme však vesměs se slabšími soupeři, na druhou stranu jsme moc často nenastupovali se stabilními hráči.

2. Nikdo k nám nepřišel, naopak nám hrozí odchod V. Lyska, který možná opět odejde pracovat do zahraničí. Bystřice projevila zájem o Stanieka, my jsme s jeho předčasným návratem souhlasili. Bystřice nám však nevrátila peníze a tak Honza nakonec zůstal. Takové mám informace.

3. O postup se nebudeme s nikým tahat, ale chceme udržet současné postavení. Necháme tomu volný průběh, chceme hrát svou hru.

Marián Krajčovič
Oldřichovice (I. B třída)

1. Nebylo to podle představ. Trénovali jsme na Lesní, škvárová plocha byla téměř neustále obsazená. Tréninková účast byla uspokojivá, ale i přesto příprava neproběhla tak, jak by měla. Zápasy jsme odehráli bez několika klíčových hráčů. Šanci dostali dorostenci, kteří se snažili.

2. Stoszek zamířil do Českého Těšína a Zbíral do Prahy. O konci kariéry uvažují Crhonek a Novotný. Měli by se rozhodnout co nejdříve, už je nejvyšší čas. Z dorostu jsme vytáhli Adama Sikoru a Jakuba Sikoru. Něco ještě máme rozjednané.

3. Mužstvo doznalo velkých změn, chceme je stabilizovat. Jsme slabší, sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Chtěli bychom hrát uprostřed tabulky, nejlépe udržet podzimní postavení.

Radim Mikulka
Nýdek (I. B třída)

1. S přípravou jsem spokojený, na turnaji v Návsí jsme dosáhli dobrých výsledků. Nenastupovali jsme v nejsilnějším složení, protože dvanácti ze všech dvaceti hráčů, kteří do zápasů naskočili, ještě nebylo dvaadvacet let. Tréninková docházka byla jakž takž.

2. Žádné převratné změny u nás nenastaly, Cienciala šel za prací do zahraničí a Delina se vrátil do Bystřice. Novou posilou je Mazurek, který se stal kapitánem.

3. Jako každý trenér bych si přál, abychom všechny zápasy vyhráli. Jsem ale realistou. Chceme hrát dobře a vyhrávat hlavně doma. Bude záležet na tom, jak se nám podaří vstup do soutěže.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11