Být do osmého místa? Máme na to, tvrdí Kula

|
Třinec
| 21. Duben 2016 - 23:36

 Dvě výhry, stejný počet proher, tři remízy, devět bodů – taková je bilance fotbalistů druholigového Třince po sedmi jarních kolech. Záchranářské snažení mužstva Karla Kuly je prozatím úspěšné, spokojenost trenéra kalí jen spousta zraněných hráčů. 

autor: Roman Baselides

Jak moc vám boj o setrvání ve FNL znesnadňuje rozsáhlá marodka?

Docela dost. Když hráči vypadnou už na začátku sezony a pak je zapotřebí improvizovat, je to vždycky těžší. Musím pochválit ostatní hráče, kteří zůstali k dispozici. Paleček šel výkonnostně nahoru, velice dobře funguje spolupráce stoperů Bedecse a Čelůstky. Mančaft bojuje, protože ví, že jinak body sbírat nebude.

Co říkáte na polovinu jarní části, kdy jste v sedmi zápasech uhráli devět bodů?

Po dnešním zápase se mi ta půlka hodnotí dobře, po výhře nad Ústím se to trochu spravilo. Už jsme potřebovali zvítězit, vnitřně jsem byl přesvědčený o tom, že ten zápas zvládneme. Bodů na jaře jsme uhráli devět, což není špatné. Zápasy se Znojmem, Opavou i Karvinou měly náboj a kvalitu, rozhodně jsme v nich nepropadli. Obstáli jsme i ve Vlašimi, možná jsme byli lepším mužstvem, ale neměli jsme potřebné štěstí. Ten zápas mě mrzí, protože jsme tam prohrát nemuseli, naopak v Českých Budějovicích jsme prohráli zaslouženě, protože jsme dělali chyby.

Proti Ústí jste nenavázali na předchozí výkony, přesto jste si vypracovali o poznání více šancí.

Už na nás tak trochu visela deka. Panu Bohdanu Kožusznikovi (místopředseda dozorčí rady – pozn. red.) jsme chtěli dát k dnešním 55. narozeninám tři body. Mužstvo si velmi váží jeho práce pro náš klub, výhru jako dárek a poděkování mu chtělo věnovat za každou cenu.  Jsem rád, že se nám to podařilo.

Druhou polovinu jarní části zahájíte v Sokolově, kde se vám občas podařilo zabodovat.

V Sokolově jsme vždy odehráli slušnou, otevřenou partii, dokázali jsme tam vyhrát nebo remizovat, prohráli jsme tam vždy nanejvýš o gól. Nepojedeme tam odevzdaně, budeme chtít pokračovat v dobrých výkonech a sbírat body. Doma nás čekají těžké zápasy, hrajeme s Táborskem, Hradcem Králové hrajícím o postup či Varnsdorfem, který šest kol neprohrál. Počítá se každý bodík. Věřím, že to zvládneme a v tabulce se posuneme výš.

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11