Příprava začala. Vlády se chopil Zbončák

|
Třinec
| 29. Červen 2016 - 13:37

Pod vedením nového trenéra Martina Zbončáka začali v pondělí s přípravou na nový ročník FNL fotbalisté Třince. Jejich úkolem bude vylepšit loňskou nelichotivou třináctkou příčku.

autor: Roman Baselides

Přestože Třinec na jaře napravil podzimní paběrkování a pod trenérskou taktovkou šéfa klubu Karla Kuly druhou nejvyšší soutěž udržel, v klubu po skončení sezony převládalo roztrpčení. „V nové sezoně se pokusíme navázat na to, co bylo na jaře dobré. Obrannou činnost jsme měli velmi dobrou, přechodová fáze byla slušná, ale ta finální povážlivě skřípala. Kolikrát jsme se po přečísleních nedostali k přímému ohrožení brány či aspoň ke střeleckému pokusu. Pokud to spravíme, zlepší se i naše výsledky,“ podotkl generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula, který se už na koučování mužstva podílet nebude.

Trenérskou taktovku převzal Martin Zbončák, jeho asistenty jsou Lubomír Vašek a Lubomír Adler, který současně bude mít na povel třinecké družstvo do 21 let. Změnám se nevyhnul ani hráčský kádr. Po sezoně klub ukončil spolupráci se svým dlouholetým záložníkem Miroslavem Ceplákem, už v průběhu jara v Třinci skončil středopolař Djika Douglas, hostování vypršelo brněnskému obránci Jiřímu Janoščínovi a baníkovskému útočníkovi Markovi Szotkowskému.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11