Kula: Naše mužstvo je kvalitnější než dříve

|
Třinec
| 1. Srpen 2016 - 23:42

Třebaže vloni i předloni Fotbal Třinec skončil třináctý, šéf klubu Karel Kula by v nadcházející sezoně FNL moc rád viděl své posílené mužstvo mezi pěti nejlepšími celky soutěže.

autor: Roman Baselides

Nový trenér Martin Zbončák naznačil, že úkolem jeho týmu bude hrát kolem šestého místa, je to pravda?

Uplynulá sezona kvůli špatné podzimní části skončila špatně, na jaře jsme hráli jen o bytí a nebytí. Moc bychom si přáli, aby to letos bylo výrazně lepší než v předešlých třech letech. Přestože si uvědomujeme, že nadcházející sezona bude těžší než ta předchozí, chtěli bychom hrát kolem pátého místa. Mužstvo je spolu pohromadě, na základě trenérových požadavků jsme je posílili o kvalitní a zkušené hráče, které trenér sledoval. Kromě mladíků Tobiáše a Stříže jsme přivedli ostřílenou trojici Krišta, Ižvolta a Hoška, brněnský obránce Janoščín k nám už přišel na přestup.

Z jarní základní sestavy neodešel ani jeden hráč. Je podle vás současný kádr Třince silnější, než byl na jaře?

Naše mužstvo je rozhodně kvalitnější než dříve. V zimě jsme je omladili, teď znovu doplnili o tři zkušené hráče. Stávající tým je vyvážený, všichni hráči jsou pod smlouvami, na hostování máme pouze Stříže z Vyškova, ostatní fotbalisté jsou našimi kmenovými hráči. Byli bychom rádi, kdyby se náš přebudovaný tým ještě více sehrál a pohyboval se v popředí druhé ligy. Náš cíl je sice odvážný, ale takový být musí, protože naše mužstvo svou kvalitu rozhodně má. Přestože vloni až tak silné nebylo, podle mého určitě mělo na to, aby skončilo do osmého místa, jak jsme si to předsevzali.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11