V Česku se mi líbí, říká Estonec Reintam

|
Třinec
| 11. Říjen 2016 - 23:32

Estonský stoper ve službách Třince Mikk Reintam odehrál jedno z nejpovedenějších utkání. Ve druhém dějství vstřelil hlavou vyrovnávající branku a výrazně přispěl k druhému vítězství svého celku v letošním soutěžním ročníku.

autor: Roman Baselides

Při premiérovém gólu v barvách Třince jste to měl docela snadné, Ižvoltův centr byl neobyčejně precizní.

Opět jsem nastoupil v základní sestavě a navíc se mi povedlo vstřelit vyrovnávající branku. Jsem za ni samozřejmě moc rád, konečně jsem se zapsal mezi střelce. Ve druhém poločase jsme protivníka tlačili, góly byly logickým vyústěním naší herní převahy.

Za trenéra Zbončáka jste až na jednu výjimku nehrával, kouč Neček vás dvakrát zařadil do základní sestavy.

Jsem za to moc rád. I když jsem za trenéra Zbončáka makal a trénoval poctivě, šanci jsem nedostal, což mě mrzelo. Hrál jsem jen jednou ve Varnsdorfu, a přestože se mi zápas docela povedl, v tom příštím mě trenér nepostavil, což mě zklamalo. Našemu mužstvu prospěla změna trenéra, do týmu vnesl spoustu pozitiv, hráči vědí, jaké je jejich místo na hřišti. Dostal jsem příležitost ve Znojmě a hrál jsem i teď.

Jak se dorozumíváte se spoluhráči?

Učím se česky, něco málo rozumím, ale na rozhovory v češtině to ještě není. Taktické pokyny trenérů mi sdělí Bendži Vomáčka, který mluví anglicky, nebo mi občas pomohou Dario Krišto a Matej Ižvolt. základní fotbalové pokyny jsem už pochytil.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11