Fotbalisté Třince prohráli v derby. Po 12 letech

|
Frýdek-Místek
| 17. Říjen 2016 - 23:37

Po dlouhých dvanácti letech prohráli fotbalisté Třince v derby se sousedním Frýdkem-Místkem.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FK FOTBAL TŘINEC 4:1

Po více než dvanácti letech porazila Lipina třinecké fotbalisty. Naposledy se radovala z výhry na jaře roku 2004. K úspěchu ji dopomohly standardní situace, díky kterým po poločase vedla 3:0. Po obrátce zvýšila na 4:0.

Celý týden jsme nacvičovali standardky a dnes jsme v tom vyhořeli. Někteří hráči absolutně neplnili to, co měli. Nebudu nikoho omlouvat, ten zápas jsme si prohráli sami. Do zápasu nemůžeme takhle nastoupit. To hráčům neodpustím, to se mi nelíbilo. Bylo vidět, že nejsme vtaženi do zápasu, jak bychom chtěli. Měl jsem sto chutí rozbít šatnu. Udělal jsem vítr, možná i proto byl druhý poločas lepší. Naštvalo mě, že jsme udělali hrubé chyby a na hřišti jsem viděl lhostejnost,“ zlobil se trenér poražených Jiří Neček.

V kádru Třince figurují čtyři bývalí fotbalisté Frýdku-Místku. Zraněný Pavel Tobiáš ani nemocný Matej Ižvolt do utkání nezasáhli, útočník Petr Hošek odehrál druhý poločas, ale proti někdejším spoluhráčům se neprosadil. Středopolař Dario Krišto zaznamenal asistenci, přihrál na čestný úspěch Michalu Střížovi. Ve Stovkách dostal čtvrtou žlutou kartu, tudíž v sobotu bude proti Vlašimi (hraje se od 10.15 hodin v Třinci) pauzírovat.

BRANKY: 32. a 49. Vyskočil, 17. Literák, 27. Šumský – 55. Stříž. Rozhodčí: Severýn. ŽK: Vyskočil, Šumský, Literák, Berežný – Krišto, Reintam. Diváci: 1253. Poločas: 3:0.

TŘINEC: Paleček – Hloch, Avdić, Reintam, Janoščín – Joukl (30. Janošík), Málek (53. Čelůstka), Krišto, Stříž – Malcharek, Dedič (46. Hošek). Trenér: Neček.

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11