Český Těšín šlape. Poradil si i s Bílovcem

|
Český Těšín
| 1. Listopad 2016 - 23:39

Fotbalisté Českého Těšína vyhráli pět z posledních šesti utkání krajské soutěže. Nováčka z Bílovce porazili trefami Race a Hradečného.

ČESKÝ TĚŠÍN – BÍLOVEC 2:0

U všeho podstatného byl zkušený záložník Hradečný, který se v minulém kole vrátil do základní sestavy. V prvním dějství jeho skvělou samostatnou akci v posledním okamžiku nechtěně zhatil spoluhráč Folwarczny, ve druhém poločase poslal rohový kop přímo na hlavu kapitána Race, který otevřel skóre. Druhou branku vstřelil Hradečný sám, brankář nezkrotil jeho střelu z dobrých 25 metrů. Zkušený fotbalista to zkusil z ještě větší dálky, jeho lob vyhlavičkoval z prázdné brány jeden ze zadáků. „Hradec si za svůj výkon si zaslouží pochvalu. Pracuje pro mužstvo tak, jak jsme na to u něho zvyklí,“ řekl trenér vítězů Richard Beneš. Jeho mančaft šlape, nerozhodila ho ani Kupczakem neproměněná penalta za stavu 0:0, ani nebezpečná střela nováčka, která přistála na Gradkově břevně. „První poločas byl z naší strany takový ospalý. Na míči jsme byli silnější, scházelo nám ale více pohybu. Po změně stran jsme hru zjednodušili a začali hrát více po stranách,“ dodal Beneš.

BRANKY: 62. Rac, 82. Hradečný. Poločas: 0:0.

Č. TĚŠÍN: Gradek – Bolek, Kupczak, Rac, Popelka – Konečný (80. Malyjurek), Sostřonek, S. Zogata (89. Szkutek), Hradečný (90. Alexa) – Michalisko (70. J. Zogata) – Folwarczny (65. Lojek). Trenér: Beneš.

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11