Martinčík: Ať mladí vidí, že se dá hrát i do čtyřiceti

|
Vendryně
| 16. Duben 2017 - 23:58

Okusil nejvyšší soutěž, stabilně hrával druhou ligu. Platil za solidního obránce s výtečnou levačkou. Přestože nikdy vzorně nedodržoval životosprávu, fotbal miluje. Letos 40letý Ivan Martinčík pořád válí v krajském přeboru za Vendryni a v Třinci pomáhá s výchovou svých nástupců.

autor: Roman Baselides

V úvodních dvou vystoupeních na cizích kolbištích jste výsledkově i herně obstáli, ovšem v obou domácích duelech jste propadli. Doma se vám vůbec nevede, jako kdyby nad vaším domácím hřištěm visela kletba.

V domácích utkáních hrajeme hrozně naivně. Hrneme se dopředu a hosté nás trestají za chyby.  Pořád si hrajeme na pány fotbalisty, hráčům schází větší pohyb. Ví se o nás, že jsme herní, ale bez důrazu a osobní statečnosti a toho, že sám chci něco dokázat, to prostě nepůjde. Kluci to musejí vzít sami na sebe i s vědomím, že třeba pokazí přihrávku nebo nezrealizují svou myšlenku. Klesne jim sebevědomí a je konec.

V posledních dvou duelech jste inkasovali nevídaných jedenáct branek, což je na pováženou. Co s tím?

Dostáváme spoustu gólů, musíme to postavit na kvalitní defenzívě. Nemůžeme hrát hurá fotbal, protože na něho nemáme hráče.

Na podzim jste se s námahou vyškrábali mimo sestupové pásmo, ale na jaře jste ještě stoprocentně nebodovali, takže v tom lítáte znovu.

Flintu do žita neházíme. Musíme se vrátit ke hře z konce podzimu, kdy jsme měli bodovou šňůru.  

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11