Martinčík: Ať mladí vidí, že se dá hrát i do čtyřiceti

|
Vendryně
| 16. Duben 2017 - 23:58

Okusil nejvyšší soutěž, stabilně hrával druhou ligu. Platil za solidního obránce s výtečnou levačkou. Přestože nikdy vzorně nedodržoval životosprávu, fotbal miluje. Letos 40letý Ivan Martinčík pořád válí v krajském přeboru za Vendryni a v Třinci pomáhá s výchovou svých nástupců.

autor: Roman Baselides

V úvodních dvou vystoupeních na cizích kolbištích jste výsledkově i herně obstáli, ovšem v obou domácích duelech jste propadli. Doma se vám vůbec nevede, jako kdyby nad vaším domácím hřištěm visela kletba.

V domácích utkáních hrajeme hrozně naivně. Hrneme se dopředu a hosté nás trestají za chyby.  Pořád si hrajeme na pány fotbalisty, hráčům schází větší pohyb. Ví se o nás, že jsme herní, ale bez důrazu a osobní statečnosti a toho, že sám chci něco dokázat, to prostě nepůjde. Kluci to musejí vzít sami na sebe i s vědomím, že třeba pokazí přihrávku nebo nezrealizují svou myšlenku. Klesne jim sebevědomí a je konec.

V posledních dvou duelech jste inkasovali nevídaných jedenáct branek, což je na pováženou. Co s tím?

Dostáváme spoustu gólů, musíme to postavit na kvalitní defenzívě. Nemůžeme hrát hurá fotbal, protože na něho nemáme hráče.

Na podzim jste se s námahou vyškrábali mimo sestupové pásmo, ale na jaře jste ještě stoprocentně nebodovali, takže v tom lítáte znovu.

Flintu do žita neházíme. Musíme se vrátit ke hře z konce podzimu, kdy jsme měli bodovou šňůru.  

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

V pondělí dopoledne začali s přípravou na nový ročník druhé ligy fotbalisté Třince. Na zahajovacím tréninku kouč Jiří Neček přivítal dva nové asistenty – Tomáše Jakuse, Svatopluka Schäfera a dvě...

Fotbal | 21.06.2017 - 22:36

Vítězstvím nad rezervou Lokomotivy Petrovice si fotbalisté Spartaku Jablunkov zajistili postup do I. A třídy. Do vyšší soutěže se vracejí po dlouhých dvaceti letech.

Fotbal | 20.06.2017 - 15:23

Mohl odejít do Baníku, ale rozhodl se zůstat. Trenér Jiří Neček povede fotbalisty Třince i v příští sezoně. Věří, že bude úspěšnější než ta uplynulá, v níž jeho mužstvo skončilo v FNL dvanácté....

Fotbal | 05.06.2017 - 22:59

Fotbalisté Nýdku nezvládli důležitý domácí zápas, o setrvání v I. B třídě se budou rvát v posledních dvou utkáních.

Fotbal | 04.06.2017 - 23:57