Neček: Baník jsem odmítl, dal jsem slovo Třinci

|
Třinec
| 5. Červen 2017 - 22:59

Mohl odejít do Baníku, ale rozhodl se zůstat. Trenér Jiří Neček povede fotbalisty Třince i v příští sezoně. Věří, že bude úspěšnější než ta uplynulá, v níž jeho mužstvo skončilo v FNL dvanácté.

autor: Roman Baselides

Už jste stvrdil podpisem prodloužení kontraktu s třineckým klubem?

Ano, smlouvu už mám podepsanou. Volala mi spousta novinářů, vyptávali se mě, jestli odcházím do Baníku. Sdělil jsem jim, že ne, že zůstávám v Třinci, protože jsme se takhle domluvili a podali si na to ruku. Nabídka Baníku a spolupráce s Radimem Kučerou byla velice lákavá, protože liga je liga, nicméně chci dodržet slib, který jsem dal Třinci.  

Zajímaly se o vás i jiné oddíly, třeba i konkurenční z druhé nejvyšší soutěže?

Ano, nabídek bylo více, i z druhé ligy, ale nejintenzivněji jsem jednal s Radimem Kučerou. V Třinci jsem podepsal smlouvu na dva roky, takže chápu, že Radim asi teď bude trochu zklamaný. Zůstal jsem v Třinci, protože se mi tady velice dobře spolupracuje nejen s týmem, ale i s dozorčí radou a vedením klubu, generálním manažerem Karlem Kulou a sportovním Benjaminem Vomáčkou.   

Přestože se Třinec rval o osmou příčku, nakonec skončil dvanáctý. Je to pro vás velké rozčarování?

Nejvíce mě mrzí venkovní prohry v zápasech, které jsme měli dobře rozehrané. Byla hrozná škoda, že jsme některé zápasy nedovedli do vítězného konce. Myslím si, že mužstvo mělo navíc, k lepšímu umístění mu scházely tři body. Pokud je v létě vhodně doplníme, budeme v nové sezoně úspěšnější.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11