Fotbalisté Třince pokořili Górnik Zabrze

|
Rybnik
| 30. Červen 2017 - 12:12

Ve druhém přípravném střetnutí třinečtí fotbalisté zdolali Górnik Zabrze - nováčka polské nejvyšší soutěže.

GÓRNIK ZABRZE - FK FOTBAL TŘINEC 0:2

Nováček polské nejvyšší soutěže dal příležitost nadějným odchovancům a testovaným hráčům. Přibližně sedmdesát minut byli iniciativnější hosté z Třince, kteří nasadily do hry všechny tři letní posily – obránce Ilka, středopolaře Vaňka a útočníka Juřenu. Střetnutí se povedlo obránci Janoščínovi – několik minut před koncem úvodní části hry připravil gól pro Dediče a vzápětí ostrým centrem z levé strany zaskočil brankáře Pawłowského. Vítězství Třince mohlo být ještě vyšší – Vaněk zahodil pokutový kop, Ilko vypálil mimo, Šumbera před brankářem udělal o jednu kličku navíc a stejně jako Hošek orazítkoval tyč. V závěru byli lepší domácí, dvě příležitosti jim zmařil Paleček, po dělovce Ševeluchina ho zastoupilo břevno.

BRANKY: 37. Dedič, 43. Janoščín. Rozhodčí: Górecki. ŽK: Lasik – Bedecs. Diváků: 250. Poločas: 0:2.

ZABRZE: W. Pawłowski – D. Pawłowski (70. Wolniewicz), Wiśniewski (70. Suárez), Szeweluchin (70. Koj), Olszewski – R. Wolsztyński (46. Lasik), Pikul (70. Kurzawa), Hajda (70. Ambrosiewicz), Nowak (70. Grendel), Urynowicz (70. Arčon) – Ledecký (70. Ł. Wolsztyński). Trenér: Brosz.

TŘINEC – 1. poločas: Adamuška – Ilko, Čelůstka, Avdić, Bedecs, Janoščín - Ižvolt, Vaněk, Šumbera, Janošík – Dedič.

2. poločas: Paleček – Ilko (80. Tobiáš), Čelůstka, Reintam, Janoščín, Velner – Joukl, Vaněk, Motyčka, Hošek – Juřena. Trenér: Neček.

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11