Outsider přichystal favoritovi pomlázku

|
| 25. Březen 2008 - 10:21

Zatímco vloni na bílou sobotu třinečtí fotbalisté na domácím stadionu prohráli s dnes již třetiligovou juniorkou Olomouce, letos porazili Slovácko usilující o postup do první ligy. Díky této výhře poprvé opustili sestupové propadliště.

Výstavní přímý kop záložníka Bergera zajistil Třinci nečekané tříbodové posvícení

FK FOTBAL TŘINEC - 1. FC SLOVÁCKO 2:1

Jeden z favoritů druhé ligy pod vedením kouče Leoše Kalvody marně hledá svou podzimní fazónu. Jeho bídné rozpoložení jasně dokreslila 5. minuta, kdy po Lukšíkově centru zleva Doubek hlavičkoval do břevna Bolkovy brány. Záhy z pravé strany poslal míč do ohně Malíř, jenže Doubkova „rybička“ Bolkovou čeřeň nerozvlnila, neboť útočník na míč nedosáhl. Slovácko zahrozilo ve 14. min, kdy Lipčák zakročil proti Fischerově razantní střele. Hosté se snažili tlačit dopředu, jenže jejich hra byla plná nepřesností. Ve 21. minutě si navíc sami pod sebou podřezali větev. Martinčík se vydal dopředu, odcentroval z levé strany na nabíhajícího Doubka. Ten se sice ke střele nedostal, ale „práci“ za něj dokončil Eismann, který nešťastnou střelou k tyči nabídl domácím vedení.

Vlastenec však hosty nezmrazil, okamžitě začali usilovat o protiúder. Než se naplnila půlhodina hry, třinečtí propadli na své pravé straně, kde je přehrál Gonda, který zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Šultese. Jelikož mu nedůslední obránci dopřáli spoustu času a prostoru k zakončení, útočník střelou ze 14 metrů propálil Lipčáka. Vinou dalšího selhání defenzívy favorit remízu neudržel. Šimáček, který byl krátce nato střídán, stáhl na hranici velkého čtverce Macečka. Z následného přímého kopu Bergerova levačka poslala míč neomylně nad zdí do horního rohu.

Zaskočený favorit zavelel do útoku, jenže třinecká defenzíva už neklopýtla. Gólman Lipčák, který nejprve vyboxoval Inemanovu dělovku z přímého kopu z více než 30 metrů, si o pár minut později poradil i s technickou střelou Matůše a nepříliš prudkým pokusem Racka z pravé strany.

Přestávkovou domluvu trenéra Kalvody si jeho svěřenci vzali k srdci a na pět minut uzamkli domácí v jejich šestnáctce. Vytěžili pouze přízemní střelu Šultese, která prošla těsně kolem tyče. I v dalších minutách se sice hrálo častěji na polovině bílých, veškeré ofenzivní snahy Slovácka se rozbíjely o třineckou hradbu. Třinečtí věděli, co má soupeř za lubem, přesto nedokázali déle udržet míč na jeho polovině.

Konec nadějí Slovácka podporovaného šedesátkou fanoušků nastal v 70. minutě. Rozběhnutého Macečka, který se po dlouhém výkopu chystal zatopit Bolkovi, před vápnem srazil stoper Vrba, za což mu sudí ukázal červenou kartu. Třinečtí tak měli rázem více prostoru k protiútokům, po kterých si vypracovali tři čisté gólové šance. Malířův centr ovšem poslal Maceček hlavou těsně vedle tyče, Martinčíkův centrovaný míč Konečník prodloužil jen do boční sítě. Tentýž hráč pak po Macečkově přihrávce upaloval sám na brankáře Bolka, jenž však vyběhl a jeho střelu vyrazil. Míč se znovu dostal ke Konečníkovým nohám, který však třetí gól vítězů nevstřelil ani napodruhé.

Branky: 21. Eismann vlastní, 33. Berger – 29. Šultes. Rozhodčí: Hájek, ŽK: Formánek, Maceček – Šimáček, Šultec ČK: 70. Vrba, 1 122 diváků. Poločas 2:1.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík – Malíř, Hupka, Berger (80. Cieslar), Lukšík (59. Konečník) – Doubek (72. Veselý), Maceček.

Roman Baselides

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11