„ZaDupal“ je do země

| 18. Březen 2008 - 15:08

Ústřední postavou záchranářské bitvy o šest bodů mezi Jihlavou a Třincem byl exbrněnský záložník Martin Dupal, který hosty totálně odrovnal dvěma góly a jednou asistencí.

FC VYSOČINA JIHLAVA - FK FOTBAL TŘINEC 3:0

Bezbřehý optimismus pod Javorovým určitě není na místě. Jasnou a zaslouženou porážku v poměru 3:0 by bylo možné omluvit na podzim, kdy měl Třinec výrazně slabší tým. Teď už ovšem nad bezkrevným výkonem oči přimouřit nelze. Pokud to třinečtí fotbalisté myslí se záchranou druhé ligy vážně, podobné výpadky si musejí odpustit. Na Vysočině předvedli to, co jim bylo vlastní na podzim, tedy sterilní útok a děravou obranu. Směrem dopředu byli svěřenci trenéra Kouřila velmi neškodní, na brankáře Šimona se skoro pořád dívali z úctyhodné vzdálenosti a pořádně ho vyděsili snad jen jednou. Haprovalo jim to i obraně, kterou hráči Vysočiny celkem třikrát nachytali v nedbalkách.

Jihlava se pro třinecké fotbalisty stala bubákem, její vzájemná bilance je následující: 6 zápasů, stejný počet vítězství, skóre 15:0. K nejčerstvějšímu úspěchu ji stačily tři útoky po levé straně zakončené zpětnou přihrávkou na nabíhajícího pravého záložníka. Třineckým bylo „ouvej“ už po dvaceti minutách hry. Böhm se probil středem hrací plochy, vysunul Faldynu, jenž zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel na velkém vápně stojícího Dupala. Domácí záložník zachoval klid a technickou střelou k tyči otevřel skóre. Po uplynutí několika minut prošel po levé straně Cihlář a následně přesně přihrál Dupalovi, jenž Lipčáka potupil „housličkami“ – 2:0. Jihlavští mohli skórovat už dříve, jenže hlavičku Kadlece po spolupráci Faldyny s Cihlářem zneškodnil Lipčák, který posléze vzal gól z hlavy i Gábovi.

Veškeré bodové naděje hostů zhasly hned zkraje druhé půle. Po dalším výpadu podél lajny zakončeném Dupalovou přihrávkou na Faldynu střílejícího k tyči už byla Vysočina o tři kroky napřed. Další gól už domácí nepřidali, Faldyna s Rabušicem své šance zahodili. Třinecký zmar dokresluje situace z 83. minuty, kdy Malíř prošel po pravé straně a poté předložil ideální přihrávku Veselému, který však bránu zblízka nepochopitelně překopl.

Branky: 21. a 37. Dupal, 55. Faldyna. Rozhodčí: Drábek, ŽK: Tlustý – Lisický, Formánek, 1630 diváků. Poločas: 2:0.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík (46. Ďurica) – Malíř, Hupka, Berger (60. Konečník), Lukšík – Veselý, Doubek (77. Maceček).

Roman Baselides

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11