Doubkovo třikrát poprvé

|
Třinec
| 11. Březen 2008 - 13:35

Třinecký útočník Martin Doubek odehrál za Třinec první zápas, v němž v novém působišti vstřelil první gól. Zároveň byl úspěšným exekutorem vůbec prvního pokutového kopu, který Třinec po návratu do druhé ligy zahrával.

Střelu z jedenáctimetrové vzdálenosti si třinečtí fotbalisté mohli vyzkoušet jedině v pohárových zápasech nebo na tréninku. Jinak ne. Naposledy zahrávali pokutový kop dva roky zpátky ještě v MSFL. Vyhlášeným penaltovým exekutorem Třince tehdy byl Michal Vyskočil, toho času ve službách Fulneku. Coby pravý obránce se stal druhým nejlepším střelcem po Karlu Macečkovi, k čemuž mu pomohlo sedm proměněných penalt.

Po návratu do druhé ligy Třinec během půldruhého roku žádný pokutový kop nezahrával. „Vážně? Tak to jsem opravdu nevěděl. Jsem moc rád, že jsem byl první a mohl jsem ukončit to čekání. Budu muset zaplatit nejen za ten gól, ale i zápisné, takže klukům do kasy vydatně přispěji,“ slíbil střelec.

Premiérový penaltový okamžik, který Třinci pomohl ke třem bodům, si zaslouží více pozornosti. Po Veselého vyhraném hlavičkovém souboji Doubek neběžel přímo za míčem. Udělal oblouček, stopera oběhl z druhé strany. Míč, který sotva dopadl na zem, si už ovšem nestihl zpracovat. „Takovou situaci musí útočník předvídat. I kdybych tam šel stokrát naprázdno, tak jednou tam ten míč stejně projde. Gólman mě vzal přes nohy, čistá penalta. Faulovaný hráč by ji kopat neměl, ale my jsme na tréninku pokutové kopy hodně trénovali a mě se docela dařilo. Všechny jsem proměnil, proto jsem si věřil. Navíc Zdena Cieslar říkal ať jdu, tak jsem prostě šel. Tušil jsem, kam gólman půjde,“ prozradil Doubek.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Fotbal

Ve šlágru kola fotbalisté Třince potřetí za sebou zvrátili nepříznivý vývoj, bodovali popáté v řadě a na vedoucí tandem FNL Opava-České Budějovice ztrácejí pouhý bod.

Fotbal | 02.10.2017 - 15:55

V derby na stadionu Vítkovic zaznamenali třinečtí fotbalisté třetí výhru na půdě soupeře (celkově pátou) a udrželi třetí místo v tabulce Fortuna národní ligy. V sobotu od 10.15 přivítají doma...

Fotbal | 25.09.2017 - 16:55

Před více než rokem po sedmé operaci kolene ukončil kariéru. Předčasně. Někdejší ligový a reprezentační útočník Michal Hubník o víkendu naskočil do mistrovského utkání. O návrat do vrcholového fotbalu...

Fotbal | 20.09.2017 - 23:40

Po hladkém vítězství v Ústí nad Labem se fotbalisté Třince vyšvihli na čtvrté místo tabulky Fortuna národní ligy.

Fotbal | 11.09.2017 - 14:11