|
| 15. Září 2017 - 23:40

Slovenský útočník Tomáš Marcinko měl lví podíl na tom, že Oceláři v prvním letošním derby pokořili rivala z Vítkovic.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2

V první třetině jsme se dostali do dvoubrankového úniku a do poloviny zápasu jsme drželi, co jsme chtěli. Byli jsme aktivnější, ale nedisciplinovaností jsme se poté dostali pod tlak a Vítkovice hrály třetí třetinu výborně. Těší mě ale, jak jsme se ubránili. Kluci ukázali, že mají srdce a že neumí hrát jen dopředu, ale že je výborná i defenziva. Podpořil nás gólman, který chytal skvěle. Bylo to hrozně těžké utkání a jsme rádi za tři body,“ přiznal asistent trenéra u Ocelářů Marek Zadina.

BRANKY A NAHRÁVKY: 8. Marcinko (Martin Růžička, Rákos), 15. Marcinko (Hrňa, Roth), 24. Marcinko (Hrňa, Roth) – 21. Tybor (Baranka), 31. D. Květoň (O. Roman, Hrbas). Rozhodčí: Pražák, Šír – Rampír, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5, Klok (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5143. Třetiny: 2:0, 1:2, 0:0.

TŘINEC: Hrubec – Adámek, Linhart, Roth, Jank, Musil, M. Doudera – Růžička, Marcinko, Rákos – Svačina, Polanský, Adamský – Irgl, Marosz, Dravecký – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

VÍTKOVICE: Bartošák – Baranka, Hrbas, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk, Puzič – Tybor, Roman, Květoň – Zdráhal, Lev, Olesz – Dej, Kolouch, Kucsera – Szturc, Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.