Oceláři přemohli Trenčín, ale podlehli Košicím

|
| 14. Srpen 2009 - 23:28

V prvních dvou zápasech hokejového Rona Cupu v dresu Třince na led vyjeli zejména hráči, kteří místo v sestavě ještě nemají zaručené. Zatímco Trenčín udolali, s mistrovskými Kočicemi prohráli.

Hokejový turnaj Rona Cup v Trenčíně:

DUKLA TRENČÍN – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2

Už ve čtvrté minutě úvodního zápasu Rona Cupu po docela nenápadné střele z levého kruhu otevřel skóre hostující Steber – 1:0. Trenčín vyrovnal v polovině zápasu, přihrávku Gábriše proměnil v gól Filo. Oceláři rozhodli o výhře v přesilové hře. Střelu Kútného brankář Murín vyrazil před sebe a dorážející Kanko nezaváhal.

BRANKY A NAHRÁVKY: 27. Filo (Gábriš) – 4. Steber (Lušňák), 32. Kanko (Kútny). Rozhodčí: Konc, vyloučení: 4 – 7, využití: 0 – 1. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2.

TRENČÍN: Murín – Kudělka, Hančák, Kvetan, Mikuš, Fatyka, Liška, Gábriš, Trefný – Hartmann, Troliga, Ružička, Paroulek, Valčák, Filo, Sedlák, Radulay, Kopecký, Lobotka, Tybor, Dubec

TŘINEC: Hamerlík – Andersons, Kaďorek, Dóczy, Kania, Sekeráš, Bobček – Kútny, Marosz, Steber – Orsava, Lušňák, Kanko – Mičulka, Fiala, Ostřížek.

HC KOŠICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2

Zatímco prvním zápase Rona Cupu s výjimkou Sekeráše, Kanka, Andersonse a Bobčeka vyjeli na led vesměs mladí hráči, Ve druhém klání proti mistrovi z Košic zkušené hráče doplnili ještě Duba, Růžička, Seman, Lojek a Kohn.

A právě posledně jmenovaný v oslabení ukončil bezgólový smír. Faith s Hunou otočili skóre na 2:2, ale Růžička po spolupráci s Kohnem vyrovnal na 2:2. Jako poslední se smál domácí Huna, jenž se trefil do růžku třinecké branky.

BRANKY A NAHRÁVKY: 5. Faith (Hoglund, Tabaček), 11.Huna (Gron), 44. Huna (Deyl) – 3. Kohn (Seman, Růžička), 24. Růžička (Kohn). Vyloučení: 10 – 9, využití: 1 – 0, v oslabení: 1 – 1. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0.

KOŠICE: Halász – Gajdoš, Tabaček, Mertel, Deyl, Sýkora, Pichnarčík – Hoglund, Faith, Bartoš – Huna, Gron, Jenčík – Kmiť, Húževka, Miklík – Gmitter, Baláž, Šimurda

TŘINEC: Duba – Bobček, Sekeráš , Lojek, Seman, Andersons, Kania, Dóczy – Mičulka, Ostřížek, Fiala – Růžička, Marosz, Kohn – Kanko, Kútny, Hulva – Steber, Lušnák, Kaďorek – Orsava