Kohn: Hokej v extralize si chci hlavně užít

|
Třinec
| 24. Srpen 2009 - 12:50

Další letní posilou třineckých Ocelářů se stal protřelý útočník Ladislav Kohn. Čtyřiatřicetiletý hokejista teď ještě netuší, zda bude Třinci pomáhat jenom na začátku nové sezony, nebo v klubu zůstane déle.

Do zámoří jste se vydal v pouhých 17 letech. Splnily se vaše hokejové sny a přání?

Já myslím, že určitě. Člověk si to plánoval ještě lépe, ale asi jsem dosáhl toho hokejového maxima. Byl jsem draftovaný, zahrál si juniorskou soutěž, NHL, byl jsem v mužstvu, které vyhrálo Stanley Cup. Nakonec jsem se dostal do nároďáku. Můžu říct, že jsem toho stihl celkem hodně. Na druhou stranu některé věci člověka mrzí – že nezůstal v NHL, nevybojoval si někde stabilní místo. Hokejový život jde dál. Pokud zdraví dovolí, ještě bych chtěl pár let hrát.

V roce 2003 jste opustil NHL a vydal se do Finska. Přestalo už vás bavit neustálý tvrdý boj o místo v sestavě?

Dva roky jsem hrál NHL, ale pak jsem se zase propadl. Ocitl jsem se na hraně, znovu bych měl dvoucestnou smlouvu. Postrádal jsem větší jistotu. Když jde člověk do kempu s jednocestnou smlouvou, nemá místo jisté, ale už má určitou pozici. Nechtěl jsem se potácet někde po farmách. Měl jsem přítelkyni, chtěl jsem se ženit, navíc nás pořád strašili se stávkou. Během výluky v NHL jsem odešel do Evropy a už tam zůstal.

Co vám chybělo k tomu, abyste si v NHL udělal dobré jméno a získal v nějakém klubu stálé místo?

Na farmách jsem dělal spoustu bodů a střílel hodně branek, chodil jsem na přesilovky. Když jsem však naskočil do NHL, byl jsem postavený do úplně jiné pozice, hrál jsem třetí čtvrtou lajnu. V té době se ještě hodně drželo a hrálo do těla, rvačky byly časté. Měli jsme úlohu napadat a srážet, hokej šel trochu stranou. Člověk nedělal body a tolik si nevěřil. Teď už je ten hokej trochu jiný, všichni musejí umět bruslit. Velkých a neohrabaných hráčů ve třetích nebo čtvrtých lajnách je už daleko méně. Hokej je daleko atraktivnější.

Celý rozhovor si můžete přečíst v zítřejším vydání Horizontu.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49