Kútny: V kabině je řada hokejistů, od kterých se mohu učit

|
Třinec
| 27. Srpen 2009 - 23:41

Útočník Vladimír Kútny hrál doposud slovenskou extraligu v Trenčíně. Po uplynulé sezoně se rozhodl zkusit štěstí v zahraničí. V nadcházejícím ročníku bude hrát českou O2 extraligu. Jeho novým působištěm se stal Třinec, s nimž se nedávno dohodl na smlouvě.

Jak jste se objevil na testech zrovna v Třinci?

V Trenčíně jsem byl čtyři roky, teď mi tam skončila smlouva. Tamnímu vedení jsem ovšem sdělil, že pokud budu hrát na Slovensku, tak jedině za Duklu. Ale kdyby se náhodou něco naskytlo v zahraničí, že bych chtěl vyzkoušet něco jiného. Manažer mi zavolal, že Třinec má zájem, abych si to tam přišel vyzkoušet. Udělal jsem to a povedlo se.

Vaše zkouška snad ani nemohla lépe dopadnout, co říkáte?

(Úsměv). Dopadla dobře. Dostal jsem smlouvu a bude se snažit v tomto mužstvu najít uplatnění. Měl jsem kvalitní letní přípravu, týden jsem byl s klukama na soustředění v Tatrách. Myslím, že během léta jsem toho natrénoval dost. Ani na ledě to nebylo špatné, i když vždycky to může být ještě lepší. Jsem rád, že mohu být tady.

V třinecké kabině začíná být celkem velká konkurence. Nemáte z ní trochu obavy?

Ne. Pro můj hokejový růst to je jen dobře. Beru to tak, že nejvýrazněji se jde zlepšit při vynikajících hráčích. Mohu se od nich učit a zároveň lépe vidět i své chyby.

Celý rozhovor najdete v úterním vydání Horizontu.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49