Výzva pro děti: přijďte si vyzkoušet hokej!

|
Třinec
| 18. Leden 2017 - 23:27

Klub HC Oceláři Třinec se připojuje k celorepublikovému Týdnu hokeje a zve všechny malé kluky a holky, aby si přišli vyzkoušet jeden z nejkrásnějších sportů na světě.

autor: Roman Baselides

Akce je určena dětem od čtyř do osmi let. Na všechny zájemce se Oceláři těší v Mini Werk Areně v úterý 24. ledna od 16.30 hodin.

Nezáleží, jestli jste někdy stáli na ledě, zda umíte bruslit či máte potřebnou výzbroj. Akce pojdhrathokej.cz je úplně pro všechny, kterým se líbí jeden z nejpopulárnějších sportů u nás. Čekají na vás dvě hodiny zábavy a to nejen na ledě. "Po příchodu a registraci obdrží každý z příchozích dárky jako dres, odznak a další upomínkové předměty. A těm, kteří nebudou mít s sebou brusle či helmu, potřebné vybavení zdarma zapůjčíme," říká manažer mládeže HC Oceláři Třinec a někdejší skvělý útočník Jozef Daňo.

V rámci ukázky hokeje je pro děti připraven i film. Ten jim atraktivní formou představí sport, který dal Česku takové osobnosti jako Jaromíra Jágra či Dominika Haška. Po zhlédnutí videa přijde na řadu praktická část. Profesionální trenéři HC Oceláři Třinec ukážou dětem, jak se hokejista před každým tréninkem anebo zápasem obléká a pak jim vysvětlí základy bruslení.

"Pro děti jsme připravili také ukázku minihokeje. Žáci 2. a 3. třídy jim předvedou, co všechno se hokejista dokáže naučit během pouhých dvou let. Mimochodem na této úrovni se už také hrají zápasy," dodává Daňo, který to s hokejem dotáhl až na olympiádu, kde si v dresu Slovenska zahrál v Lillehammeru i v Naganu. 

Po praktické ukázce si malí hokejoví nadšenci zastřílí tenisákem na skutečnou branku a prohlédnou si zázemí Mini Werk Areny včetně posilovny, tělocvičny i např. šatny juniorů HC Oceláři Třinec, kteří jsou úřadujícími mistry republiky. Příjemné hokejové odpoledne zpestří i klubový fotograf s kameramanem, kteří pořídí všem účastníkům společnou fotku na památku.

Autor: 
RED

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49