Blamáž na Spartě přišla Oceláře na 800 tisíc

|
Třinec
| 31. Leden 2017 - 20:55

Nepřesvědčivé lednové výsledky včetně debaklu na Spartě mají svůj první důsledek. Hráči extraligového "áčka" včetně trenérů přišli o část svých příjmů - na konto Nadačního fondu Oceláři poputuje 800 000 Kč.

autor: Roman Baselides

Už na pozápasové tiskové konferenci po duelu v Praze trenér Vladimír Kýhos naznačoval, že z porážky 3:12 vyvodí důsledky. Den poté se jeho slova stala realitou. "Zápas na Spartě byl pro mě velkým zklamáním. Nikdy jsem nic takového nezažil a to mužstvo mě zklamalo. Takže proto tady i ode mě byl impuls, aby se to nějakým způsobem řešilo, a vzešlo z toho tohle."

"Všichni hráči v kabině cítíme, že poslední tři týdny nebyly z naší strany povedené. Proto jsme z toho vyvodili postih pro sebe. Zápas se Spartou byl neomluvitelný. Všichni cítí, že to je ostuda, takhle reprezentovat klub a jeho jméno, a proto jsme se za to ohodnotili takhle, " vysvětlil kapitán mužstva Zbyněk Irgl.

Vybrané peníze poputují na konto Nadačního fondu Oceláři, jehož je Zbyněk Irgl patronem. Fond se primárně věnuje podpoře třineckého mládežnického hokeje a dalším dobročinným projektům. "Je to nejvyšší příspěvek, jaký jsme obdrželi za krátkou dobu fungování našeho fondu, a pro realizaci našich vizí a dalších projektů je to skvělá zpráva," dodala předsedkyně Správní rady Nadačního fondu Oceláři Irena Moderová. O konkrétním využití obdržených finančních prostředků bude fond dále veřejnost informovat.

Autor: 
RED

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49