Kýhos: Nelíbí se mi, že Třinec je pořád na paškále

|
Třinec
| 13. Únor 2017 - 22:22
  • Co se přihodilo hokejovým Ocelářům, proč je po impozantním vstupu do sezony v lednu potkal pokles formy? Hlavní trenér mužstva Vladimír Kýhos v tom má jasno: „Moc klidu, pohodlnost, menší nasazení, já i hráči jsme ztratili ostražitost. Dostat se zpátky stojí mnoho sil,“ tvrdí zkušený kouč.
autor: Roman Baselides

Oceláři rozehráli sezonu impozantně, vyhrál úvodních osm klání, v prvních čtrnácti kolech bodoval. Do Vánoc si udržovali stabilní výkonnost, ale v lednu se to pokazilo. Dovedete vysvětlit, proč?

V úvodu sezony jsme měli tři kompletní pětky, jenže během sezony vinou zranění konkurence ubyla. Na hráče najednou nikdo netlačil, snad jen mladí kluci z Frýdku, proto u nich došlo k uspokojení.  Když hrajete dobře a všechno klape, otupí se určitá ostražitost. Najednou to nasazení od hráčů není takové, mě nevyjímaje. Dokud všechno funguje, nechcete do toho příliš zasahovat. Myslím, že takového toho klidu u nás bylo až příliš. Když spadnete dolů, je těžké dostat se zpátky na předchozí úroveň.  Je to těžká práce, stojí to mnoho sil.

Herní i výsledkový útlum vyvrcholil na Spartě, kde Oceláři utrpěli nejdrtivější prohru ve své extraligové historii?

Nebyl to zápas, že by Sparta šedesát minut hrála v naší třetině. Všechno, co Sparta vypálila na bránu, to do ní spadlo. Taková porážka se s extraligou neslučuje, ale možná je to kolikrát únosnější, než prohrát 1:0 gólem z 59. minuty. Byl jsem hrozně zklamaný. Větší ostudu na střídačce jsem nezažil.

Vyvodil jste z prohry na Spartě důsledky?

Znovu jsme začali klást důraz na to, na čem jsme pracovali před sezonou, co nám přinášelo úspěch. Každý hráč tomu přestal dávat tolik, jako na začátku. V obranné činnosti to měl být rychlý a důrazný přístup k protihráčům, jenže místo toho jsme začali být takoví pohodlní.

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49