Hutnické derby rozhodl Martin Růžička

|
| 5. Březen 2017 - 23:52

Hokejoví Oceláři v derby přemohli Vítkovice a pojistili si druhé místo po základní části extraligy.

HC OCELÁŘI TŘINEC - HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2

První třetina nebyla v našem podání vůbec dobrá, dvakrát jsme inkasovali a v první přestávce jsme si k tomu museli něco říct. Všichni jsme cítili, že to není výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat. Od druhé části jsme zlepšili pohyb, vynutili jsme si přesilovky, je škoda, že se nám nepovedlo víc gólů. Svou sílu jsme ukázali v prodloužení, kdy jsme byli jasně lepším týmem,“ sesumíroval utkání třinecký asistent trenéra René Mucha a dodal: „Do play-off jsme chtěli jít s výhrou, což se povedlo. Chci poděkovat týmu za výkony v základní části, kdy se povedlo kvalifikovat do Ligy mistrů, což je jeden z našich letošních cílů.“

BRANKY A NAHRÁVKY: 24. Petružálek (Redenbach), 30. Netík (Krajíček, Kane), 65. Martin Růžička – 2. Květoň (Krenželok, Kolouch), 8. Kurovský (Hudeček). Rozhodčí: Šír, Kubičík. Vyloučení: 7:10, Jank – Hudeček 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 – 1:0 .

TŘINEC: Hamerlík – Linhart, Roth, L. Doudera, Krajíček, M. Doudera, Nosek, Jank, Hrabal – Jašek, Redenbach, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Netík, Marosz, Martin Růžička – Cienciala, Marek Růžička, Hrňa.

VÍTKOVICE: Bartošák – Hrbas, Sloboda, Klok, Baranka, Výtisk, Urbanec, Krenželok, Kovář – Olesz, Roman, Zdráhal – Květoň, Kolouch, Vandas – Szturc, Balán, Tomi – Kurovský, Stastny, Hudeček.