Oceláři jdou do play-off se sloganem: vůle vítězit

|
Třinec
| 13. Březen 2017 - 23:55

Oceláři vykročí do čtvrtfinále play-off proti Chomutovu domácím dvojzápasem. Ve středu se hraje od 17.00 hodin, pozítří od 17.20 hodin.

autor: hc ocelari

Do Werk Arény zavítá Chomutov, který v předkole vystavil stopku Mladé Boleslavi. První dva zápasy na domácím ledě Piráti projeli, prohráli 1:6 a 1:7. Poté se celek trenéra Růžičky zmátořil, v Mladé Boleslavi vyhrál 5:1 a 2:1, obrat v sérii završil domácím triumfem v poměru 6:1. Obě střetnutí ve Werk Areně skončily triumfem Ocelářů (5:1 a 3:1), v Podkrušnohoří jásali Piráti (5:4 a 2:1 po samostatných nájezdech).

Čtvrtfinálová série bude specifická pro trenéra Ocelářů Vladimíra Kýhose, který se narodil v Chomutově. „Žil jsem tam krátce, když mi byly tři roky, s rodiči jsme se přestěhovali do Litvínova. V Chomutově jsem trénoval devět let. Strávil jsem tam poměrnou část svého trenérského života, začal jsem tam trénovat muže v první lize, ale dnes už jsou to jen vzpomínky,“ prozradil zkušený kouč Ocelářů.

Se svým někdejším spoluhráčem Vladimírem Růžičkou se ve vyřazovacích bojích střetne vůbec poprvé. „Snažili jsme se připravit co nejlépe, všichni hráči jsou zdravotně v pořádku, je z čeho složit útoky. Chomutov ukázal svou sílu v sezoně a poté v předkole, navíc play-off je úplně nová soutěž. Bude velice nepříjemným soupeřem, má kvalitní přesilovky, výborné útočníky i obránce. Oba týmy jsou útočně laděny, rozhodující bude hra do obrany,“ zakončil Kýhos.   

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Autor: 
BA

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49