Novým trenérem Ocelářů se stal Varaďa

|
Třinec
| 12. Duben 2017 - 18:06

Hokejoví Oceláři z Třince mají nového trenéra. Hlavním koučem pátého celku vrcholícího ročníku extraligy se stal Václav Varaďa (na snímku vpravo). Pod Javorový míří od reprezentačního výběru do 18 let, se kterým ho čeká v nejbližších dnech mistrovství světa.

autor: Roman Baselides

Někdejší finalista Stanley Cupu a mistr extraligy s Třincem z roku 2011 se vrací k prvnímu mužstvu Ocelářů bezmála po půldruhém roce, tentokrát však v mnohem významnější roli. Coby hlavní trenér povede poprvé ve své kariéře extraligový tým. „Je to pro mě velká výzva a hrozně si vážím toho, že ta nabídka přišla. Je mi jasné, že nás všechny čeká spousta práce. Ale zároveň chci dodat, že se jí nebojím a věřím, že to společně zvládneme ke spokojenosti vedení klubu i našich fanoušků," prohlásil Václav Varaďa, který podepsal ve slezském klubu kontrakt do roku 2020.

Někdejší dvojnásobný mistr světa (hrál na šampionátu v Petrohradu v roce 2000 a o pět let později ve Vídni) zná prostředí klubu, fanoušci jej uznávají jako legendu, navíc má zkušenosti i s prací u mládeže. „Do Třince se vracím rád. Mám na tento klub jen ty nejlepší vzpomínky, zažil jsem tu hezké roky jako hráč, parádní období jsem tu prožil i jako asistent trenéra, hokej mám rád a věřím, že hráčům můžu předat spoustu zkušeností, které jsem získal během kariéry," dodal Varaďa.  

Jedním z rozhodujících faktorů pro Varaďovo angažmá byly zkušenosti s mládeží. Zanedlouho 41letý trenér na jaře loňského roku vyhrál s juniorkou Ocelářů mistrovský titul a následně získal angažmá u reprezentace do 18 let, se kterou v srpnu triumfoval na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky. O svých dalších spolupracovnících na lavičce Ocelářů však Varaďa prozatím nemá jasno. „Jméno budoucího asistenta je plně v mé kompetenci, ale oznámím ho zřejmě až později. S největší pravděpodobností až po mistrovství světa osmnáctek, na které odjíždíme dnes. Teď se chci soustředit na tento cíl a udělat s reprezentací na šampionátu dobrý výsledek. Po návratu ze Slovenska už budu ovšem svou energii soustředit pouze na Oceláře,“ přislíbil nový kouč Ocelářů.

Sportovní ředitel Jan Peterek, manažer mládeže Jozef Daňo i novopečený trenér Václava Varaďa by se měli stát symbolem nové éry hokejového klubu. Oceláři v ní chtějí mnohem více sázet na mladé hráče. „Rozhodli jsme se vyrazit novou ocelářskou cestou. Máme kvalitní mládež, naše juniorka vyhrála loni na jaře titul, letos byla opět ve finále, podařilo se nám kvalitně vystavět i projekt partnerského klubu ve Frýdku-Místku. Nechceme, aby nám takto nákladně vychovaní hokejisté odcházeli do jiných klubů za tabulkovou cenu jen proto, že vinou nabitého kádru si extraligu nezahrají u nás," zdůraznil prezident Ocelářů Ján Moder.

Autor: 
RED

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49