Máli hokejisté z regionu vyhráli ve Francii

|
Český Těšín
| 28. Duben 2017 - 9:46

Hráči Ocelářů Třinec a Slavoje Český Těšín reprezentovali Českou republiku na turnaji ve Francii.

autor: archiv oddílu

O velikonočních prázdninách vyrazilo na hokejový turnaj Nord Cup U11 do Francie družstvo pod hlavičkou Opavy, která byla jediným zástupcem České republiky na této akci. Mužstvo tvořili hokejisté několika celků Moravskoslezského kraje. Českotěšínský Slavoj na turnaji reprezentovali Szymon Wawrzyczek a Viktor Wardas, třinecké Oceláře Šimon Pohludka a Pavol Cipko. O vítězství usilovalo deset týmů z celé Evropy, družstvo z Opavy došlo až do finále bez ztráty jediného bodu. V dramatické bitvě o titul porazilo Basilej 3:2 v prodloužení a získalo trofej Michela Breistroffa.