Varaďa: Nabídka Ocelářů? Obrovská pocta

|
Třinec
| 3. Květen 2017 - 23:15

Jen co ukončil své angažmá u reprezentační osmnáctky, pustil se s obrovským nasazením a nadšením do práce. Na staronové angažmá u Ocelářů je očividně maximálně natěšený a nažhavený. Václav Varaďa se vrátil do klubu, kde coby hráč prožil jedny z nejkrásnějších chvil své přebohaté kariéry.

autor: Roman Baselides

Jak těžké pro vás bylo rozhodování, zda přijmout nabídku na post hlavního kouče Ocelářů?

Je pravda, že nad nabídkou jsem chviličku váhal, beru to ale jako obrovskou poctu a velkou důvěru. Budu se snažit maximálně naplnit představy klubu a fanoušků. Už během loňské sezony jsem měl nabídky z jiných extraligových klubů, ale nevyužil jsem je a naplno se věnoval osmnáctce. Po sezoně mohu říct, že to bylo dobré rozhodnutí. Mohu fungovat v klubu, který mám rád a ve kterém jsem prožil krásné chvíle. Na tohle se ohromně těším.

Vedení klubu nedávno představilo novou „ocelářskou cestu.“ Jak se vám nová koncepce zamlouvá?

Vedl jsem třineckou juniorku, vybojovali jsme titul, proto vím, že na příležitost tady čeká spousta kluků. Hráli už výborně letos ve Frýdku-Místku. Věřím tomu, že šanci si zaslouží a nebudou tady jen proto, aby jezdili s týmem na extraligové výlety a podívali se na led jen na pár minut. Mladší hráči ale nemají nic předem garantováno. Pokud nebudou mít potřebnou výkonnost, hrát nebudou.

Letos jste vedl národní tým do osmnácti let. U reprezentačního výběru už působit nebudete?

U reprezentační osmnáctky jsem skončil. Byl zájem, abych pokračoval, ale nešlo to pořádně skloubit. Během roku je zhruba osm až devět reprezentačních akcí a nebylo by dobré, abych se na tak dlouho vzdaloval od Ocelářů. Měl bych ale pokračovat u nároďáku U19, kde jsou jen tři akce za rok. Vedení se líbí ta kontinuita u ročníku 1999. Všechno ale bude záležet na tom, jak se vedení svazu rozhodne. Od vedení Ocelářů jsem pro tuhle funkci dostal zelenou. Chtějí, abych se vyvíjel dál, vzdělával se a zlepšoval kvalitu trénování.

Autor: 
HCO

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49