Varaďa povede Oceláře se Zadinou

|
Třinec
| 4. Květen 2017 - 23:43

Třinečtí Oceláři už znají svého nového asistenta. Pod Javorový se vrací Marek Zadina. Někdejší vynikající útočník by měl pomáhat na lavičce extraligového A týmu hlavnímu kouči Václavu Varaďovi po dobu tří let.

autor: Roman Baselides

Marek Zadina patří mezi legendy třineckého hokeje. V červenobílých barvách slezského klubu odehrál 383 zápasů a s 304 kanadskými body (za 139 branek + 165 asistencí) je stále pátým nejproduktivnějším hráčem i pátým nejlepším střelcem v extraligové historii klubu. Pod Javorový se vrací po třináctileté pauze.

„Bylo to hrozně nečekané. Minulý čtvrtek mi volal Venca Varaďa, že by se mnou chtěl mluvit a dal mi nabídku, abych mu dělal asistenta tady u Ocelářů. Pro mě to byl šok. Něco takového, že se ještě někdy vrátím do Třince, bych už v životě nečekal. Na druhou stranu mě to potěšilo, protože jako hráč jsem tady zažil hrozně příjemné pocity. A přiznám se, moc jsem nad tou nabídkou ani nepřemýšlel. Nabídka z takového klubu, kde jsem navíc strávil nejlepší léta své kariéry, se neodmítá," svěřil se Marek Zadina, novopečený asistent trenéra u Ocelářů.

Zadina přichází do Třince ze svých rodných Pardubic, se kterými je zatím výhradně spojena jeho trenérská kariéra. Působil zde jak u týmu mladšího dorostu, tak u juniorského družstva, část sezony 2015-16 strávil také v roli asistenta trenéra u A-týmu pardubického Dynama. V uplynulém soutěžním ročníku působil Zadina ve strukturách východočeského klubu i jako hlavní trenér individuálního rozvoje Akademie ČSLH, trenér pro rozvoj individuálních dovedností útočníků, zastával také funkci prvního asistenta trenéra u juniorů a druhého asistenta trenéra u mladšího dorostu.

„Marka jsem si vybral, protože je historicky spjatý s Oceláři a má k nim hluboký vztah. Prožil zde úžasné roky jako hráč. Navíc úspěšně v minulosti pracoval s mladými hráči, za všechny bych vypíchnul jeho syna Filipa, který je jedním z největších talentů českého hokeje ve svém ročníku. Navíc s pardubickou juniorkou proti mně často hrával, takže mám o jeho práci přehled, což také hrálo roli. Od Marka si slibuji, že bude hráčům předávat zkušenosti, které nabyl během své bohaté kariéry,“ poodhalil hlavní trenér Ocelářů Václav Varaďa kritéria, podle kterých vybíral svého asistenta.

Zadina podepsal pod Javorovým, stejně jako hlavní lodivod třineckých hokejistů Varaďa, smlouvu na tři roky.

„Když tady Venca podepsal kontrakt na tři roky, tak se zmínil, že by chtěl, ať společně spolupracujeme po celou tu dobu. Takže oba máme smlouvu na tři roky. Já to vnímám jako ocenění své práce,“ dodal Zadina.  

Autor: 
HCO

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49