Do Třince se vrátil útočník Svačina

|
Třinec
| 7. Květen 2017 - 23:49

Staronovou tváří v kabině Ocelářů je útočník Vladimír Svačina, který se po roce vrátil z hostování v Liberci.

autor: Roman Baselides

První velkou posilu do útoku získali Oceláři pro nadcházející soutěžní ročník v osobě útočníka Vladimíra Svačiny. Čerstvě třicetiletý forvard se vrací pod Javorový po roční pauze, kterou strávil v dresu libereckých Bílých tygrů. Se severočeským klubem získal v uplynulé sezoně Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje za vítězství v základní části a v následném play off došel až do finále. Někdejší reprezentant navazuje po návratu z hostování na svůj kontrakt, který je platný až do r. 2019.

Můj návrat do Třince se zrodil jednoduše. Dozvěděl jsem se, že Oceláři mají o mě nadále zájem, což mě potěšilo, protože jsem ve Studénce postavil dům a mým snem bylo vždy hrát doma a co nejblíž svému bydlišti. K Ocelářům se vracím se spoustou nabytého sebevědomí. V Liberci jsem totiž dostal obrovskou důvěru a před pár dny jsem tam získal i stříbrnou medaili. Věřím, že to sebevědomí prodám i v Třinci, kde se mi první část angažmá, zejména vinou zranění, příliš nepovedla. Zdraví je základ a doufám, že teď už to bude jen dobré i v tomto ohledu. V uplynulé sezoně jsem vynechal, a to i v součtu s přátelskými zápasy, jen jediné utkání za celý ročník,“ poukázal Vladimír Svačina.

Vladimír Svačina získal v právě skončeném ročníku s Libercem už svou třetí stříbrnou extraligovou medaili v kariéře a u Ocelářů se bude snažit dostát své pověsti elitního extraligového útočníka.

Autor: 
RED

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49