Oceláři získali útočníka Marcinka

|
Třinec
| 13. Červen 2017 - 23:58

Třinečtí Oceláři hlásí novou posilu. Pod Javorový přichází vyztužit útočnou vozbu Tomáš Marcinko. Někdejší slovenský reprezentant podepsal v klubu smlouvu na rok. Součástí kontraktu je také opce.

autor: Roman Baselides

Tomáš Marcinko přichází do Třince z týmu loňského nováčka KHL Rudá hvězda Kunlun, se kterým si zahrál také play off proti budoucímu finalistovi Gagarinova poháru z Magnitogorsku. Devětadvacetiletý forvard se tak stává prvním hokejistou v historii, který k Ocelářům přestupuje z čínského klubu.

 „Nad nabídkou Ocelářů jsem dlouho neotálel. Třinec má nejen v Česku, ale i na Slovensku dobrý zvuk. Rýsovaly se mi sice i jiné nabídky, ale Oceláři měli seriózní zájem, jejich jednání bylo férové a konkrétní. Taky jsem cítil zájem i ze strany trenéra a sportovního ředitele, takže proto jsem tady,“ dodal s úsměvem po podpisu smlouvy Tomáš Marcinko, který si zahrál v reprezentačním dresu našich východních sousedů na dvou světových šampionátech (2014 a 2016) a zúčastnil se také olympijských her v Soči.  

Spokojený s novou akvizicí je i sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek. „Už dříve jsme avizovali, že hledáme jako jednu z posil středního útočníka. Tomáš je velkým hráčem, který se nám typově líbí. Během své kariéry nasbíral spoustu zkušeností, navíc je stále ještě v ideálním hokejovém věku. Je to defenzivně laděný útočník, který může v případě potřeby zaskočit i na křídle.“

Marcinko, který byl draftován v roce 2006 ze 4. kola New Yorkem Islanders, ihned po podpisu smlouvy nasedl do klubového autobusu a zamířil s týmem na kondiční soustředění do Nízkých Tater, kde se bude s mančaftem připravovat až do čtvrtka. Trenér Václav Varaďa vyzdvihl zejména fyzické dispozice (193 cm, 97 kg) nové posily.

„Je to zkušený hokejista, který vyniká fyzickými parametry a důraznou hrou. Je hrozně nepříjemné proti němu hrát. Je to důležitý hráč do dané role, kterou jsme v týmu postrádali. Od Tomáše si slibujeme výbornou práci v předbrankovém prostoru, vyhrávání osobních soubojů a důraznou hru v oslabení. Je to hráč, který svou dlouhou holí dosáhne všude a který může uplatnit svá kila a parametry ať už v obranném či útočném pásmu.“

Autor: 
RED

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49