| 18. Březen 2008 - 15:18

Poslední extraligové zápasy této sezony.

V čtvrtfinále play off hokejisté pražské Slavie vyřadili třinecké Oceláře a postoupili do semifinále

HC OCELÁŘI TŘINEC - HC SLAVIA PRANA 0:1

Čtvrtý zápas, který se později ukázal jako zlomový, rozhodla situace ze závěru první třetiny. Slávisté ji po vyloučení Nováka za držení protihráče odehráli v oslabení. Pár vteřin před sirénou domácí zaváhali, čehož Pražané využili k bleskovému protiúderu. Střelu najíždějícího Hrušky brankář Vojtek za své záda nepustil, ale dorážející Sup jej dvě vteřiny před koncem pokořil. Arbitři chvíli váhali, branku uznali až po konzultaci s videorozozhodčím. Ve zbylých dvou třetinách Oceláři trávili spoustu času v útočné třetině soupeře. Tým z hlavního města se dostal do několika nebezpečných protiútoků, ale ani jeden nevyužil. Soustavný nápor přinesl Třinci pár šancí, které ve spolupráci s obránci zneškodnil Svoboda, jemuž párkrát přálo štěstí. Pozorně bránícího soupeře, který se do bezhlavého útočení nehnal, družina trenéra Kopřivy přehrát nedokázala, soupeře nezahnala do úzkých ani v přesilových hrách. Jelikož se dvě Tomíkovy a jedna Steberova šance neujala, Slávisté si z Třince odvezli dvě výhry.

Branka a nahrávka: 20. Sup (D. Hruška). Rozhodčí: Hodek, Mikula, vyloučení: 5 – 7, bez využití, v oslabení: 0 - 1. 4 267 diváků. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0. Stav série: 1:3.

Třinec: Vojtek – Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec, Andersons (42. Výborný), Pácal – Tomík, Štefanka, D. Moravec – P. Barinka, Peterek, Steber – Korhoň, Polanský, Skořepa.

HC SLAVIA PRAHA - HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2

S myšlenkou předčasného ukončení sezony se Oceláři neztotožnili, proto se o snížení v sérii prali jako hladoví lvi. Jejich zarputilost slavila úspěch už po 6. minutách hry, předčasně ukončili Růžičkův pobyt na lavici trestů. Skořepa přihrál Polanskému a ten střelou z mezikruží vyzrál na Svobodu. V dalším vzájemném mini souboji obou hráčů se štěstí postavilo na stranu gólmana, jehož zachránila branková konstrukce. Oceláři se vztekali sami na sebe po špatném střídání, při kterém Novák ideálně vybídl osamoceného Hrušku, který si s Vojtkem věděl rady. Stav se mohl změnit po Tomíkově dorážce a Hruškově střele, kterou zastavila tyč. Třinci vrátil vedení Výborný, který v přesilovce překvapil gólmana Svobodu nahozením od modré čáry. V poslední třetině náskok Třineckým v početní výhodě sebral Růžička. V prodloužení poslal Oceláře definitivně z kola ven Klepišův blafák.

Branky a nahrávky: 9. D. Hruška (Novák), 43. V. Růžička ml. (Vondrka), 66. Klepiš (D. Hruška) – 6. Polanský (Skořepa), 31. M. Výborný (Štefanka). Rozhodčí: Mikula, Hodek, vyloučení: 10 – 7, navíc J. Novák – Peterek 10 minut, využití: 1 – 2, v oslabení: 1 – 0, 6 690 diváků. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 1:0. Konečný stav série: 4:1.

Třinec: Vojtek – Kundrátek, Sekeráš, D. Seman, Malec, M. Výborný, Pácal – P. Barinka, Peterek, Moravec – Korhoň, Štefanka, Steber – Tomík, Polanský, Skořepa – od 21. navíc Pavelek.