Prezident Ocelářů: Když dáme soupeři sedm gólů, rozhodčí jsou bezmocní

|
Třinec
| 18. Březen 2008 - 15:22

Hokejoví Oceláři v letošním play-off končí, ve čtvrtfinále je vyřadila pražská Slavia. Po událostech z třetího vzájemného utkání zklamaný prezident třineckého klubu Ján Moder „nakousl“ téma nadnárodní ligy za účastí polských, slovenských a moravských klubů.

Co jste cítil během prvního čtvrtfinálového zápasu v Třinci, v němž rozhodčí protěžovali Slavii?

Klidně tam můžete napsat, že jsem nebyl vzteklý, ale přímo nas.aný. Souhlasil jsem s našimi fanoušky, kteří měli pravdu. Bohužel. Již první sporná situace byla vyřešena v náš neprospěch. Televizní záběry prokazatelně ukazují, že Sekerášův úvodní gól měl platit. Výkon rozhodčích byl pro mě hlubokým zklamáním, jejich vystoupení mělo k extraligové úrovni hodně daleko. Samotný zápas byl skvělý, hrálo se nahoru dolů. Myslím, že to bylo jedno z nejlepších utkání, které jsme letos odehráli. Hráči před vyprodaným hledištěm dřeli do úmoru, byly to takové gladiátorské hry.

Ještě k té vyprodané Werk aréně. To tady v Třinci už dlouho nebylo…

To je pravda. V třineckém hokeji se pohybuji už patnáct let, ale takové fandění a takou atmosféru jsem tady ještě nezažil. Všem fanouškům bych chtěl poděkovat.

Souhlasíte se sportovním ředitelem Markem, který prohlásil, že Třinec bojuje s rozhodčími prakticky celou sezonu?

Ano, taky si to myslím. Pokud máte stejný názor i vy, tak se shodneme. Přijde mi, že pražské kotlině by vyhovovalo, kdyby se hokej hrál jen tam, nejlépe bez moravských klubů. Už padl Vsetín, teď je na řadě Znojmo, pak možná Vítkovice. Rozhodčí nás během sezony poškozovali soustavně. Podobný problém měly i silné Vítkovice, které se letos do play-off opět neprobojovaly.

Po jednom domácím zápase jste se Polanského ptal, proč při nájezdu nezvolil nějakou fintu. Jak se vám líbila parádička, kterou předvedl na Slavii?

Byl to skvělý kousek! Kdyby totéž předvedl Slávista, tak by byl všemi oslavován a v televizi by to pouštěli až do omrzení. Jinak Polda je na takové kulišárny specialistou. Jistě si vybavujete ten jeho nájezd, kdy se sotva šoural, a pak zaútočil jako kobra.

Co si myslíte o chování slávistického manažera Vladimíra Růžičky?

Když jsme před dvěma lety hráli v play-off proti Slavii (Třinec prohrál sérii 0:4 – pozn. aut.) pan Růžička si z obavy o své zdraví a bezpečí vyžádal ochranku. Vyšli jsme mu samozřejmě vstříc. Letos se prý u nás choval velmi slušně. Ve druhém zápase po tom nájezdu Růžička řádil. Chápu ho, byl plný emocí. Jinak mi je líto, že kdysi tak vynikající hráč se teď mnohdy snižuje k takovým nedůstojným metodám.

Jak hodnotíte průběh série mezi Třincem se Slavii?

Řekl bych, že nám scházel kousek sportovního štěstí. Faktem je, že Slavia má jeden z nejlepších kádrů v extralize. Proto takové vnější vlivy, jakým je třeba podpora ze strany rozhodčích, vůbec nemá zapotřebí. Slavie má na to, aby vyhrála normálně, a ne takovým způsobem. Když jsou ovšem zápasy vyrovnané, rozhoduje v nich každá maličkost. Proto hráčům během sezony častokrát opakujeme, že jakmile vstřelí soupeři sedm branek, rozhodčí už pak nemůžou nic dělat.

Vedení třineckého klubu prý letos pomýšlelo hodně vysoko. Vnímáte vyřazení ve čtvrtfinále jako neúspěch?

Byl jsem zajedno s kapitánem Honzou Peterkem, který v rozhovoru řekl, že úspěch pro něho znamená jedině zdvižení nad hlavu poháru pro mistra extraligy. Všechno ostatní je pouze povinnost. Vždy máme ty nejvyšší ambice.

Prostřednictvím deníku Sport jste se nechal slyšet, že začínáte uvažovat o společné lize s Poláky a Slováky. Můžete svůj nápad rozvést?

Jako příklad by mohla posloužit rakouská liga, která, pravda, mezi nejlepší v Evropě nepatří. Hraje v ní sedm rakouských mužstev, dvě ze Slovinska a jeden tým z Maďarska. Již delší dobu nosím v hlavě myšlenku, že by podobný model vznikl také tady. V soutěži by mohlo být šest týmů z Moravy, stejný počet ze Slovenska a třeba dva z Polska.

O českou extraligu už nestojíte?

Tak to není. Pořád sice mluvím slovensky, ale to nic nemění na tom, že mi český hokej není lhostejný. Samozřejmě, že chci, aby Třinec hrál extraligu dál. Jen mi vadí, že v některých zápasech, ještě než vyjedou naši hráči na led, už takříkajíc prohrávájí 0:2. Dále se mi nelíbí práce komise rozhodčích a zejména Asociace profesionálních klubů. Když chceme něco odhlasovat, proti české většině nemáme šanci.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49