Výhru Pražanů pohlídali sudí

|
| 11. Březen 2008 - 13:37

V prvním ze dvou domácích čtvrtfinálových střetnutí s pražskou Slavii třinečtí Oceláři podlehli soupeři 2:4, v sérii prohrávali 1:2. Včerejší čtvrté střetnutí se hrálo až po uzávěrce tohoto vydání.

Ve všech sporných situacích nedělního zápasu arbitři rozhodli ve prospěch hokejistů Slavie

HC OCELÁŘI TŘINEC - HC SLAVIA PRAHA 2:4

Radost zaplněného stadionu z brzkého gólu byla předčasná, protože sudí po poradě s videorozhodčím rozpažil. Na první pohled se zdálo, že domácí platonickou převahu, ale z jejich snahy nic nevzešlo. Oboustrannou opatrnou soupeři odložili po Žižkově střele po ledě od modré, která skončila u pravé tyče. Po návratu z kabin Pražané využili nájezd tří na jednoho, který úspěšně zakončil Beránek. Třinečtí na oslavu gólu čekali jen pár minut, Moravcovo nahození si zpracoval Štefanka a bekhendem zaskočil Svobodu. Pak už přišel na řadu patrně zlomový moment. Po neoprávněném vyloučení Štefanky vsítil třetí gól Hruška. Oceláři se nevzdali a v poslední minutě jejich plamínek naděje zažehla zdařilá souhra Polanského s Korhoněm. Třinečtí zapomínali na zadní vrátka, jenže hosté z Prahy pohrdli přečíslením dokonce čtyř hráčů na jednoho. Záhy Hruškův samostatný nájezd bezvadným zákrokem zneškodnil Vojtek. Třineckou snahu o vyrovnání brzdili rozhodčí, kteří ukázněně hrajícím Ocelářům upřeli dvě tři přesilovky pěti proti třem. Vítězství Slávistů zpečetil Klepiš, který si na Vojtkovi doslova smlsnul.

Branky a nahrávky: 29. Štefanka (Skořepa), 40. Korhoň (Polanský) – 18. Žižka (Kadlec), 21. Beránek (D. Hruška), 36. D. Hruška (Žižka), 53. Klepiš (Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek, vyloučení: 2 – 6, navíc Vojtek (Třinec) 10 minut, využití: 0 – 1. 5 200 diváků (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1. Stav série: 1:2.

Třinec: Vojtek – Výborný (28. Kundrátek), Sekeráš, Seman, Malec, Andersons, Pácal – Tomík, Štefanka, D. Moravec – P. Barinka, Peterek, Martynek – Korhoň, Polanský, Skořepa – Steber, Kolusz, Pavelek.

HC SLAVIA PRAHA - HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2

Branky a nahrávky: 48. Kadlec (D. Hruška) – 20. P. Barinka (Martynek). Nájezdy 2:3 - Rozhodující nájezd P. Barinka. Rozhodčí: Minář, Kubeš, vyloučení: 3 – 5, bez využití. 6 062 diváků. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 – 0:0. Stav série: 1:1.

Třinec: Vojtek – Výborný, Sekeráš, D. Seman, Malec, Andersons, Pácal – Tomík, Štefanka, D. Moravec – P. Barinka, Peterek, Martynek – Korhoň, Polanský, Skořepa.

HC SLAVIA PRAHA - HC OCELÁŘI TŘINEC 4:1

Branky a nahrávky: 1. J. Novák (D. Hruška), 11. Žižka (Sloboda), 14. J. Novák (Rataj), 32. Klepiš (D. Hruška) – 35. Korhoň (Skořepa). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek, vyloučení: 8 – 7, využití: 2 - 1, 7 237 diváků. Třetiny: 3:0, 1:1, 0:0. Stav série: 1:0.

Třinec: Vojtek - Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec, Andersons, Pácal, od 22. navíc M. Výborný – Tomík, Štefanka, D. Moravec – P. Barinka, Peterek, Martynek – Korhoň, Polanský, Skořepa – Steber, Kolusz, Pavelek.