Výborný: Pokud bude zájem, klidně tady zůstanu

|
Třinec
| 11. Březen 2008 - 13:42

Přímo koňské dávky v těchto dnech polyká obránce prvoligové Mladé Boleslavi Martin Výborný. Domovský klub jej uvolnil na střídavý start do Třince. Zkušený bek tak hrává play of v obou soutěžích.

Z jakého důvodu jste v polovině utkání odstoupil ze hry?

Bylo to rozhodnutí trenérů, které akceptuji. Podepisuje se na mě únava z cestování.

Cítíte, že vám už docházejí síly?

Ze začátku to ještě šlo, ta chuť tam byla. Abych řekl pravdu, teď už je toho hodně. Už bych nejraději začal hrát buďto tady, nebo tam. Neustále cestování se podepisuje na fyzičce, projevuje se různými zraněními. To pendlování mi samo o sobě nevadí, jenže teď už jezdím každý den čtyři sta kilometrů sem a tam a nikdy nevím přesně, kde se objevím.

Vysiluje vás dvojnásobný zápasový zápřah také psychicky?

To také, ale především fyzicky. Před sezonou jsem prodělal dvě operace, letní příprava určitě nebyla ideální. Trénovat jsem začal až někdy v listopadu, což se někde musí projevit. Kdybych třeba zůstal v Třinci, ten odpočinek by byl mnohem kvalitnější.

Třinec usiluje o titul, Mladá Boleslav o postup do extraligy. Co myslíte, připíšete si nějaký úspěch?

Věřím, že dosáhnu obou úspěchů. Proto ten hokej člověk hraje.

Tušíte už, kde budete hrát v příští sezoně?

V Mladé Boleslavi mi letos končí smlouva. Uvidíme, zatím to je všechno otevřené. Nějaké nabídky jsem dostal, ale nechci předbíhat. Teď doopravdy nevím.

Existuje možnost, že v Třinci zůstanete natrvalo?

Pokud by byl ze strany klubu zájem, tak bych tuhle nabídku asi upřednostnil. Dostal jsem tady šanci, chtěl bych se zde ukázat. A to i přesto, že mi dnešní zápas nevyšel podle představ.

Autor: 
Roman Baselides

Další články - Hokej

Oceláři propásli příležitost dostat se do čela extraligy. Z Olomouce si po chabém výkonu odvezli čtyřku.

Hokej | 14.11.2017 - 23:43

Hokejoví Oceláři z Třince vyhráli i druhé utkání se švédským Malmö v poměru 2:1 a probili se mezi osm nejlepších mužstev hokejové Ligy mistrů.

Hokej | 08.11.2017 - 02:24

V obou střetnutích na severu Čech se Oceláři gólově prosadili třikrát. Zatímco na ledě Liberce tři branky k bodům nevedly, z Litvínova si díky třem trefám odvezli plný počet bodů.

Hokej | 05.11.2017 - 23:10

V úvodním duelu osmifinále hokejové Ligy mistrů třinečtí Oceláři vyhráli na ledě švédského Malmö 2:1.

Hokej | 31.10.2017 - 23:49