To je on, první šampion, výstava v Jablunkově začala

| 9. Září 2017 - 7:43

"Paní učitelko, to je čáp,“ volalo jedno z dětí u klece s Pekinskou kolmou kachnou. Je sice fakt, že tato vodní drůbež má tak trochu vztyčený postoj, ale do opeřence „nosícího děti“, má přece jen daleko. To jen ukazuje na fakt, že má smysl děti seznamovat s domácími zvířaty, jako se tomu stalo v pátek na Chovatelských dnech a výstavě místní organizace Českého svazu chovatelů Jablunkov. 

autor: JAG

Podívat se přišly školy ze širokého okolí. Kromě drůbeže, králíků a holubů v klecích mohly mateřinky i školáci obdivovat kozí stádo v minizoo. Také sledovali, jak se vyrábějí hotely pro hmyz, hnízda pro ptáky, troubili na trombitu, jezdili ve formuli a kovali společně se studenty Střední odborné školy a učiliště v Jablunkově. Bez zájmu nezůstal ani ukázkový malotraktor. „Mami, koupíme ho tátovi na Vánoce?“ zněl například dotaz jednoho z chlapců. Na hlavním snímku je vítězný králík s posuzovatelem. Akce trvá až do nedělních 15 hodin. 

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Další články - Jablunkovsko

Policejní hlídka honila řidiče Mitsubishi z Jablunkovska, který odmítl zastavit. Padesátiletý muž dojel až k pastvině v Návsí, kde začal utíkat. Policisté však byli rychlejší.

Jablunkovsko | 22.09.2017 - 10:58

Po osmi stech ujetých kilometrech dorazila do regionu Recyklojízda. Parta lidí, kteří to vzali napříč republikou na elektrokolech, aby podpořili třídění a recyklaci baterií.

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 14:16

Už jen málo zbývá Jablunkovance, aby postoupila do zlaté hitparády pořadu - Chtěl bych mít kapelu - se svou písničkou Čarovná studánka. Pomůžete svými hlasy ve třetím vysílání?

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 11:08

Jablíček pomálu, zato česneku a medu bylo dost. 

Jablunkovsko | 17.09.2017 - 08:22