V Mostech se lyžovalo 121 dnů

|
Mosty u Jablunkova
| 29. Duben 2008 - 9:24

Vlekaři už uklidili zimní atrakce a počítají zisky a ztráty lyžařské sezóny. Pro jedny byla katastrofická zima, skoupá na sníh, ale ti, co byli dobře připraveni, nenaříkají.

Beskydští vlekaři sčítají zimní zisky a ztráty

SKI areál v Mostech u Jablunkova hlásí nejvyšší příjmy za poslední čtyři roky. Počet návštěvníků překonal dva roky starou sezónu, kdy se na přírodním sněhu lyžovalo až do dubna. Provozovatel však také registruje rekordní náklady na udržení sněhu na sjezdovce.

„Osvědčila se nám investice do nového vybavení. Díky moderní technice jsme maximálně využili několik mrazivých dnů a udrželi sníh od listopadu až do posledního března,“ říká ředitel SKI areálu Alois Martynek a dodává, že i zasněžovat je umění. „Je to skoro jako s vařením, úspěch závisí na vhodném smíchání ingrediencí. Musí se dobře odhadnout mráz, vítr a přizpůsobit mu proud vody. Proto u nás byli na zkušenou kolegové z Bukovce, kteří otevírali novou sjezdovku,“ dodal Martynek.

V Mostech se nakonec lyžovalo 121 dní a 103 večery. Na sjezdovky zavítalo 62 tisíc lidí, denně si pernamentku koupilo průměrně 500 lyžařů. „V některých dnech zde bylo více turistů z Polska a Slovenska, než místních. Pro zahraniční lyžaře jsme atraktivní cenou i úrovni služeb,“ říká Táňa Lasotová ze společnosti SKI Beskydy.

Tato společnost koupila před sezónou další děla, aby pokryla celý svah, a to se jí vyplatilo. „Zasněžovali jsme i za provozu. Lyžaři to sice nemají rádi, ale dělají se to tak i v Alpách, když málo mrzne je každá hodina výroby sněhu dobrá,“ dodává Martynek.

Autor: 
Dorota Havlíková

Další články - Jablunkovsko

Muzeum Těšínska nominovalo řezbáře Pavla Kufu z Mostů u Jablunkova na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje. Rada kraje nominaci muzea schválila a Pavel Kufa bude 17....

Jablunkovsko | 08.12.2017 - 19:31

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek dopoledne u požáru dříví ve sklepních prostorách rodinného domku v Písku. Za předběžně odhadovanou škodu 150 tisíc korun může nedbalost obyvatele domku, způsobená...

Jablunkovsko | 09.11.2017 - 13:44

Smutně skončila akce policistů, kteří včera hledali staršího muže v Písku.

Jablunkovsko | 01.11.2017 - 08:33

Knížecí dům změnil majitele. Jablunkovští zastupitelé se dnes napodruhé rozhodli, že přece jen mají zájem, aby ve městě vzniklo muzeum. Novým majitelem se stal Moravskoslezský kraj, který zajistí opravu objektu. Kraj...

Jablunkovsko | 23.10.2017 - 21:17