Když budou jablunkovští hasiči u nehody první, poradí si i se zraněním

| 12. Březen 2017 - 12:29

Jablunkovští hasiči mají za sebou specializační zdravotnickou přípravu. Tím pádem se jednotka zařadila do kategorie JPO II, která je předurčená pro zásahy u dopravních nehod.

autor: HZS

A to byl i jeden z důvodů „projektu“ pod názvem „first responders“. „Pustili jsme se do nácviku situací, kdy je nutný rychlý zásah u člověka v přímém ohrožení života a v případech, kdy jsme na místě události ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby,“ vysvětlil velitel jablunkovských hasičů David Sadowski.

Díky projektu jednotka pořídila další zdravotnické vybavení v hodnotě přes 80 tisíc korun, jako je nový zdravotnický batoh s přehledným umístěním materiálu, což zjednoduší jeho výběr podle konkrétního úrazu. Zrychlí se poskytnutí pomoci. Obsahuje kompletní pomůcky pro rozšířenou resuscitaci, měření krevního tlaku, pulsu, saturace krve a glukózy. Součástí je AED Philips pro defibrilaci.

„Druhou částí projektu byla odborná příprava členů jednotky. Doposud měla pět členů s tímto akreditovaným zdravotnickým kurzem. Nově ho absolvovalo zbývajících 13 členů,“ doplnil Sadowski. Osobní ochranné pomůcky, jako třeba stejnokroje PS II Nomex, koupil jednotce kraj, zbytek hradilo město Jablunkov. 

Další články - Jablunkovsko

Policejní hlídka honila řidiče Mitsubishi z Jablunkovska, který odmítl zastavit. Padesátiletý muž dojel až k pastvině v Návsí, kde začal utíkat. Policisté však byli rychlejší.

Jablunkovsko | 22.09.2017 - 10:58

Po osmi stech ujetých kilometrech dorazila do regionu Recyklojízda. Parta lidí, kteří to vzali napříč republikou na elektrokolech, aby podpořili třídění a recyklaci baterií.

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 14:16

Už jen málo zbývá Jablunkovance, aby postoupila do zlaté hitparády pořadu - Chtěl bych mít kapelu - se svou písničkou Čarovná studánka. Pomůžete svými hlasy ve třetím vysílání?

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 11:08

Jablíček pomálu, zato česneku a medu bylo dost. 

Jablunkovsko | 17.09.2017 - 08:22