Když budou jablunkovští hasiči u nehody první, poradí si i se zraněním

| 12. Březen 2017 - 12:29

Jablunkovští hasiči mají za sebou specializační zdravotnickou přípravu. Tím pádem se jednotka zařadila do kategorie JPO II, která je předurčená pro zásahy u dopravních nehod.

autor: HZS

A to byl i jeden z důvodů „projektu“ pod názvem „first responders“. „Pustili jsme se do nácviku situací, kdy je nutný rychlý zásah u člověka v přímém ohrožení života a v případech, kdy jsme na místě události ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby,“ vysvětlil velitel jablunkovských hasičů David Sadowski.

Díky projektu jednotka pořídila další zdravotnické vybavení v hodnotě přes 80 tisíc korun, jako je nový zdravotnický batoh s přehledným umístěním materiálu, což zjednoduší jeho výběr podle konkrétního úrazu. Zrychlí se poskytnutí pomoci. Obsahuje kompletní pomůcky pro rozšířenou resuscitaci, měření krevního tlaku, pulsu, saturace krve a glukózy. Součástí je AED Philips pro defibrilaci.

„Druhou částí projektu byla odborná příprava členů jednotky. Doposud měla pět členů s tímto akreditovaným zdravotnickým kurzem. Nově ho absolvovalo zbývajících 13 členů,“ doplnil Sadowski. Osobní ochranné pomůcky, jako třeba stejnokroje PS II Nomex, koupil jednotce kraj, zbytek hradilo město Jablunkov. 

Další články - Jablunkovsko

Zatímco v Bukovci i v Mostech traktoriádám odzvonilo, v Milíkově podomácku vyráběné mašiny válí dál, tedy hlavně jejich řidiči. 

Jablunkovsko | 23.07.2017 - 14:37

Čím starší, tím krásnější. Fotoreportáž z veteránského odpoledne na jablunkovském Mariánském náměstí.

Jablunkovsko | 22.07.2017 - 19:01
Aktualizováno

První historický sraz Veteránů Car Clubu Ostrava se odehraje na Mariánském náměstí v Jablunkově 22. července od 14.30 hodin. Akce začíná už v pátek na Hrčavě u Trojmezí od 10 do 11.30 hodin...

Jablunkovsko | 20.07.2017 - 11:08

Zatímco vloni skrápěl jablunkovský jarmark vytrvalý déšť, letos město porazilo všechny nepříznivé předpovědi. Dvoudenní akce si tak plnými doušky užívaly všechny generace.

Jablunkovsko | 17.07.2017 - 13:03