V Hrádku i Bukovci se těší na čápy, upravili jim hnízda

| 13. Březen 2017 - 15:19

Nejen v Bukovci se pro čápy vylepšovalo hnízdo. Také v Hrádku se pustili do práce, aby se v obci poslové jara konečně usadili.

autor: Obec Hrádek + JAG

„Čapí hnízdo, které máme již několik let, se nájemníkům příliš nezamlouvalo. Chodívali si na něj odpočinout, ale ani jednou nezahnízdili. Takže jsme ho nyní upravili. Čapí pár má k dispozici nové měkké a bytelné hnízdo,“ uvedl starosta Hrádku Robert Borski.

Usadit hnízdo na sloup pomohli hasiči. „Děti hrádeckých škol vše pozorně sledovaly a nejen to. Snažily se čápy přivábit písničkou i tancováním. Slíbil jsem sladkou odměnu tomu, kdo první uvidí čápa na hnízdě a podá o tom hlášení,“ doplnil Borski.

V Bukovci zase nedávno rodina Bieleszových hnízdo, které pro čápy sama u silnice zhotovila, na sloupu zvyšovala „o jedno patro“. I tady přiložili ruce k dílu hasiči. Teď budou všichni napjatí, jestli se opeřenci u nich usadí a kde k tomu dojde dříve. 

Další články - Jablunkovsko

K Hladové studánce, která je kousek od Městského lesa, povede nová přírodní stezka. Město na ni získalo dotace díky přeshraniční spolupráci s obcí Istebna.

Jablunkovsko | 22.03.2017 - 12:55

Dolní Lomná je jednou z mála vesnic v republice, možná jediná, která se sama pustila do restaurační a pohostinské služby. Obecní Hotel pod Akáty si nyní provozuje sama.

Jablunkovsko | 20.03.2017 - 07:06
Ilustrační foto.

Krásného medvěda střetl včera na 3 metry od cesty pod Hrčavou syn starosty Petra Staňa Samuel. 

Jablunkovsko | 16.03.2017 - 10:24

Jablunkovští hasiči mají za sebou specializační zdravotnickou přípravu. Tím pádem se jednotka zařadila do kategorie JPO II, která je předurčená pro zásahy u dopravních nehod.

Jablunkovsko | 12.03.2017 - 12:29