V Hrádku i Bukovci se těší na čápy, upravili jim hnízda

| 13. Březen 2017 - 15:19

Nejen v Bukovci se pro čápy vylepšovalo hnízdo. Také v Hrádku se pustili do práce, aby se v obci poslové jara konečně usadili.

autor: Obec Hrádek + JAG

„Čapí hnízdo, které máme již několik let, se nájemníkům příliš nezamlouvalo. Chodívali si na něj odpočinout, ale ani jednou nezahnízdili. Takže jsme ho nyní upravili. Čapí pár má k dispozici nové měkké a bytelné hnízdo,“ uvedl starosta Hrádku Robert Borski.

Usadit hnízdo na sloup pomohli hasiči. „Děti hrádeckých škol vše pozorně sledovaly a nejen to. Snažily se čápy přivábit písničkou i tancováním. Slíbil jsem sladkou odměnu tomu, kdo první uvidí čápa na hnízdě a podá o tom hlášení,“ doplnil Borski.

V Bukovci zase nedávno rodina Bieleszových hnízdo, které pro čápy sama u silnice zhotovila, na sloupu zvyšovala „o jedno patro“. I tady přiložili ruce k dílu hasiči. Teď budou všichni napjatí, jestli se opeřenci u nich usadí a kde k tomu dojde dříve. 

Další články - Jablunkovsko

Policejní hlídka honila řidiče Mitsubishi z Jablunkovska, který odmítl zastavit. Padesátiletý muž dojel až k pastvině v Návsí, kde začal utíkat. Policisté však byli rychlejší.

Jablunkovsko | 22.09.2017 - 10:58

Po osmi stech ujetých kilometrech dorazila do regionu Recyklojízda. Parta lidí, kteří to vzali napříč republikou na elektrokolech, aby podpořili třídění a recyklaci baterií.

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 14:16

Už jen málo zbývá Jablunkovance, aby postoupila do zlaté hitparády pořadu - Chtěl bych mít kapelu - se svou písničkou Čarovná studánka. Pomůžete svými hlasy ve třetím vysílání?

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 11:08

Jablíček pomálu, zato česneku a medu bylo dost. 

Jablunkovsko | 17.09.2017 - 08:22