V Hrádku i Bukovci se těší na čápy, upravili jim hnízda

| 13. Březen 2017 - 15:19

Nejen v Bukovci se pro čápy vylepšovalo hnízdo. Také v Hrádku se pustili do práce, aby se v obci poslové jara konečně usadili.

autor: Obec Hrádek + JAG

„Čapí hnízdo, které máme již několik let, se nájemníkům příliš nezamlouvalo. Chodívali si na něj odpočinout, ale ani jednou nezahnízdili. Takže jsme ho nyní upravili. Čapí pár má k dispozici nové měkké a bytelné hnízdo,“ uvedl starosta Hrádku Robert Borski.

Usadit hnízdo na sloup pomohli hasiči. „Děti hrádeckých škol vše pozorně sledovaly a nejen to. Snažily se čápy přivábit písničkou i tancováním. Slíbil jsem sladkou odměnu tomu, kdo první uvidí čápa na hnízdě a podá o tom hlášení,“ doplnil Borski.

V Bukovci zase nedávno rodina Bieleszových hnízdo, které pro čápy sama u silnice zhotovila, na sloupu zvyšovala „o jedno patro“. I tady přiložili ruce k dílu hasiči. Teď budou všichni napjatí, jestli se opeřenci u nich usadí a kde k tomu dojde dříve. 

Další články - Jablunkovsko

Je to, jako byste našli pohádkovou chaloupku. Žena z Písku si stavení i zahradu vyzdobila díky svým zručným rukám natolik kouzelně, že je až škoda, že opravdu bydlí na samotě u lesa, kde málokdo...

Jablunkovsko | 26.05.2017 - 08:30

Osud mu rozdal špatné karty a tak s nimi hrál, co mu síly stačily. Když už si konečně vytáhl žolíka, nepomohlo to. Charliemu minulý týden poprvé kapala do těla cytostatika.

Jablunkovsko | 21.05.2017 - 08:03

Osm dětí muselo spojit ruce, aby objaly bukowieckiho starzika. Tento přes 360 let starý jilm horský se dostal do finále ankety Strom roku 2017. Podpoří ho region? Hlasování startuje 15. června. 

Jablunkovsko | 20.05.2017 - 11:58

Společnými silami se pustí do opravy tak zvaného knížecího domu v Jablunkově město a Muzeum Těšínska. Nově vzniklá expozice s názvem Krajina a lidé by měla pak být věnována Trojmezí.

Jablunkovsko | 19.05.2017 - 16:54