Synovi starosty Hrčavy zastoupil cestu medvěd

| 16. Březen 2017 - 10:24

Krásného medvěda střetl včera na 3 metry od cesty pod Hrčavou syn starosty Petra Staňa Samuel. 

Ilustrační foto.
autor: Hnutí Duha
Ilustrační foto.

"Dávejte si pozor v okolí Hrčavy a hlavně u koridorů pod dálničními mosty. Zvířata nemají kde přecházet, takže podobných setkání bude asi přibývat. Syn chvilku stál, než šelma zašla do houští a pak zřejmě vytvořil rekord na jeden kilometr, jak pádil domů," sdělil Staňo. 

Jeden z přátel na FB poznamenal, že vloni v červnu potkal medvěda cestou z Filipky do Návsí. "Ale myslím, že měl větší strach než já. Než jsem stihl vytáhnout mobil, zmizel někde v lesním porostu. Zpočátku mi nikdo nevěřil, ale pak jsem se dozvěděl, že ho vyfotili nějaké fotopasti od myslivců. Pár dní se tam prý po okolí toulal a zmizel," stojí ve zprávě. 

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Další články - Jablunkovsko

Policejní hlídka honila řidiče Mitsubishi z Jablunkovska, který odmítl zastavit. Padesátiletý muž dojel až k pastvině v Návsí, kde začal utíkat. Policisté však byli rychlejší.

Jablunkovsko | 22.09.2017 - 10:58

Po osmi stech ujetých kilometrech dorazila do regionu Recyklojízda. Parta lidí, kteří to vzali napříč republikou na elektrokolech, aby podpořili třídění a recyklaci baterií.

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 14:16

Už jen málo zbývá Jablunkovance, aby postoupila do zlaté hitparády pořadu - Chtěl bych mít kapelu - se svou písničkou Čarovná studánka. Pomůžete svými hlasy ve třetím vysílání?

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 11:08

Jablíček pomálu, zato česneku a medu bylo dost. 

Jablunkovsko | 17.09.2017 - 08:22