Synovi starosty Hrčavy zastoupil cestu medvěd

| 16. Březen 2017 - 10:24

Krásného medvěda střetl včera na 3 metry od cesty pod Hrčavou syn starosty Petra Staňa Samuel. 

Ilustrační foto.
autor: Hnutí Duha
Ilustrační foto.

"Dávejte si pozor v okolí Hrčavy a hlavně u koridorů pod dálničními mosty. Zvířata nemají kde přecházet, takže podobných setkání bude asi přibývat. Syn chvilku stál, než šelma zašla do houští a pak zřejmě vytvořil rekord na jeden kilometr, jak pádil domů," sdělil Staňo. 

Jeden z přátel na FB poznamenal, že vloni v červnu potkal medvěda cestou z Filipky do Návsí. "Ale myslím, že měl větší strach než já. Než jsem stihl vytáhnout mobil, zmizel někde v lesním porostu. Zpočátku mi nikdo nevěřil, ale pak jsem se dozvěděl, že ho vyfotili nějaké fotopasti od myslivců. Pár dní se tam prý po okolí toulal a zmizel," stojí ve zprávě. 

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Další články - Jablunkovsko

Je to, jako byste našli pohádkovou chaloupku. Žena z Písku si stavení i zahradu vyzdobila díky svým zručným rukám natolik kouzelně, že je až škoda, že opravdu bydlí na samotě u lesa, kde málokdo...

Jablunkovsko | 26.05.2017 - 08:30

Osud mu rozdal špatné karty a tak s nimi hrál, co mu síly stačily. Když už si konečně vytáhl žolíka, nepomohlo to. Charliemu minulý týden poprvé kapala do těla cytostatika.

Jablunkovsko | 21.05.2017 - 08:03

Osm dětí muselo spojit ruce, aby objaly bukowieckiho starzika. Tento přes 360 let starý jilm horský se dostal do finále ankety Strom roku 2017. Podpoří ho region? Hlasování startuje 15. června. 

Jablunkovsko | 20.05.2017 - 11:58

Společnými silami se pustí do opravy tak zvaného knížecího domu v Jablunkově město a Muzeum Těšínska. Nově vzniklá expozice s názvem Krajina a lidé by měla pak být věnována Trojmezí.

Jablunkovsko | 19.05.2017 - 16:54