Synovi starosty Hrčavy zastoupil cestu medvěd

| 16. Březen 2017 - 10:24

Krásného medvěda střetl včera na 3 metry od cesty pod Hrčavou syn starosty Petra Staňa Samuel. 

Ilustrační foto.
autor: Hnutí Duha
Ilustrační foto.

"Dávejte si pozor v okolí Hrčavy a hlavně u koridorů pod dálničními mosty. Zvířata nemají kde přecházet, takže podobných setkání bude asi přibývat. Syn chvilku stál, než šelma zašla do houští a pak zřejmě vytvořil rekord na jeden kilometr, jak pádil domů," sdělil Staňo. 

Jeden z přátel na FB poznamenal, že vloni v červnu potkal medvěda cestou z Filipky do Návsí. "Ale myslím, že měl větší strach než já. Než jsem stihl vytáhnout mobil, zmizel někde v lesním porostu. Zpočátku mi nikdo nevěřil, ale pak jsem se dozvěděl, že ho vyfotili nějaké fotopasti od myslivců. Pár dní se tam prý po okolí toulal a zmizel," stojí ve zprávě. 

Více si přečtete v tištěném Horizontu.

Další články - Jablunkovsko

K Hladové studánce, která je kousek od Městského lesa, povede nová přírodní stezka. Město na ni získalo dotace díky přeshraniční spolupráci s obcí Istebna.

Jablunkovsko | 22.03.2017 - 12:55

Dolní Lomná je jednou z mála vesnic v republice, možná jediná, která se sama pustila do restaurační a pohostinské služby. Obecní Hotel pod Akáty si nyní provozuje sama.

Jablunkovsko | 20.03.2017 - 07:06

Nejen v Bukovci se pro čápy vylepšovalo hnízdo. Také v Hrádku se pustili do práce, aby se v obci poslové jara konečně usadili.

Jablunkovsko | 13.03.2017 - 15:19

Jablunkovští hasiči mají za sebou specializační zdravotnickou přípravu. Tím pádem se jednotka zařadila do kategorie JPO II, která je předurčená pro zásahy u dopravních nehod.

Jablunkovsko | 12.03.2017 - 12:29