Hotel pod Akáty provozuje jako jedna z mála v zemi obec

| 20. Březen 2017 - 7:06

Dolní Lomná je jednou z mála vesnic v republice, možná jediná, která se sama pustila do restaurační a pohostinské služby. Obecní Hotel pod Akáty si nyní provozuje sama.

autor: JAG

„Zaměstnali jsme především místní obyvatele včetně provozního. To je na tom asi to nejdůležitější. Ale hlavní důvod našeho rozhodnutí spočívá v záměru, který máme s hotelem do budoucna. Zůstane jen restaurace se sociálním zařízením, sál s pódiem pro akce či divadlo a jeden služební byt. Zbytek ubytovacích pokojů přebudujeme na obecní byty,“ vysvětlila změnu starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová.

Interiér je nyní doplněný o dobové fotky, historické exponáty, nechybí ani dětský koutek s ovečkami, plným košem hraček a stavebnicemi a otevřeno je na rozdíl od předchozího nájemce o 4 hodiny déle, tedy do 22 hodin. Nový je také jídelní lístek, kde najdete místní klasiku jako třeba bachora, koryta a podobně, před obědem vám na stole přistanou škvarky a chleba jako pozornost podniku.

„Jinak bych chtěla moc poděkovat místním lidem. Kromě číšníků a kuchařů jich mnoho přiložilo ruku k dílu, když jsme se rozhodli vzít hotel pod svá křídla a trochu ho předělat, aby byl takový více náš. Těší mě, že Lomňanští, když je potřeba, umí zabrat. Kdo mohl, ten přišel a dělal, sháněl, tvořil,“ sdělila ještě Pavlinová.

Další články - Jablunkovsko

Aktualizováno

První historický sraz Veteránů Car Clubu Ostrava se odehraje na Mariánském náměstí v Jablunkově 22. července od 14.30 hodin. Akce začíná už v pátek na Hrčavě u Trojmezí od 10 do 11.30 hodin...

Jablunkovsko | 20.07.2017 - 11:08

Zatímco vloni skrápěl jablunkovský jarmark vytrvalý déšť, letos město porazilo všechny nepříznivé předpovědi. Dvoudenní akce si tak plnými doušky užívaly všechny generace.

Jablunkovsko | 17.07.2017 - 13:03

Vozatajské závody už pokročily do 7. ročníku a za ty roky se staly velmi populární, o čemž svědčí pokaždé diváky přeplněný dolnolomňanský areál. Je jen škoda, že nejoblíbenější disciplína - čtyřspřeží -...

Jablunkovsko | 16.07.2017 - 01:16

Dva dny nabité dobrou muzikou, skvělým tancem, sportem ale také dobrým jídlem a pohodovou atmosférou čekají na všechny ty, kteří 15. a 16. července zavítají do nejvýchodnějšího města na Jablunkovský jarmark...

Jablunkovsko | 10.07.2017 - 15:49