Hotel pod Akáty provozuje jako jedna z mála v zemi obec

| 20. Březen 2017 - 7:06

Dolní Lomná je jednou z mála vesnic v republice, možná jediná, která se sama pustila do restaurační a pohostinské služby. Obecní Hotel pod Akáty si nyní provozuje sama.

autor: JAG

„Zaměstnali jsme především místní obyvatele včetně provozního. To je na tom asi to nejdůležitější. Ale hlavní důvod našeho rozhodnutí spočívá v záměru, který máme s hotelem do budoucna. Zůstane jen restaurace se sociálním zařízením, sál s pódiem pro akce či divadlo a jeden služební byt. Zbytek ubytovacích pokojů přebudujeme na obecní byty,“ vysvětlila změnu starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová.

Interiér je nyní doplněný o dobové fotky, historické exponáty, nechybí ani dětský koutek s ovečkami, plným košem hraček a stavebnicemi a otevřeno je na rozdíl od předchozího nájemce o 4 hodiny déle, tedy do 22 hodin. Nový je také jídelní lístek, kde najdete místní klasiku jako třeba bachora, koryta a podobně, před obědem vám na stole přistanou škvarky a chleba jako pozornost podniku.

„Jinak bych chtěla moc poděkovat místním lidem. Kromě číšníků a kuchařů jich mnoho přiložilo ruku k dílu, když jsme se rozhodli vzít hotel pod svá křídla a trochu ho předělat, aby byl takový více náš. Těší mě, že Lomňanští, když je potřeba, umí zabrat. Kdo mohl, ten přišel a dělal, sháněl, tvořil,“ sdělila ještě Pavlinová.

Další články - Jablunkovsko

Je to, jako byste našli pohádkovou chaloupku. Žena z Písku si stavení i zahradu vyzdobila díky svým zručným rukám natolik kouzelně, že je až škoda, že opravdu bydlí na samotě u lesa, kde málokdo...

Jablunkovsko | 26.05.2017 - 08:30

Osud mu rozdal špatné karty a tak s nimi hrál, co mu síly stačily. Když už si konečně vytáhl žolíka, nepomohlo to. Charliemu minulý týden poprvé kapala do těla cytostatika.

Jablunkovsko | 21.05.2017 - 08:03

Osm dětí muselo spojit ruce, aby objaly bukowieckiho starzika. Tento přes 360 let starý jilm horský se dostal do finále ankety Strom roku 2017. Podpoří ho region? Hlasování startuje 15. června. 

Jablunkovsko | 20.05.2017 - 11:58

Společnými silami se pustí do opravy tak zvaného knížecího domu v Jablunkově město a Muzeum Těšínska. Nově vzniklá expozice s názvem Krajina a lidé by měla pak být věnována Trojmezí.

Jablunkovsko | 19.05.2017 - 16:54