Hotel pod Akáty provozuje jako jedna z mála v zemi obec

| 20. Březen 2017 - 7:06

Dolní Lomná je jednou z mála vesnic v republice, možná jediná, která se sama pustila do restaurační a pohostinské služby. Obecní Hotel pod Akáty si nyní provozuje sama.

autor: JAG

„Zaměstnali jsme především místní obyvatele včetně provozního. To je na tom asi to nejdůležitější. Ale hlavní důvod našeho rozhodnutí spočívá v záměru, který máme s hotelem do budoucna. Zůstane jen restaurace se sociálním zařízením, sál s pódiem pro akce či divadlo a jeden služební byt. Zbytek ubytovacích pokojů přebudujeme na obecní byty,“ vysvětlila změnu starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová.

Interiér je nyní doplněný o dobové fotky, historické exponáty, nechybí ani dětský koutek s ovečkami, plným košem hraček a stavebnicemi a otevřeno je na rozdíl od předchozího nájemce o 4 hodiny déle, tedy do 22 hodin. Nový je také jídelní lístek, kde najdete místní klasiku jako třeba bachora, koryta a podobně, před obědem vám na stole přistanou škvarky a chleba jako pozornost podniku.

„Jinak bych chtěla moc poděkovat místním lidem. Kromě číšníků a kuchařů jich mnoho přiložilo ruku k dílu, když jsme se rozhodli vzít hotel pod svá křídla a trochu ho předělat, aby byl takový více náš. Těší mě, že Lomňanští, když je potřeba, umí zabrat. Kdo mohl, ten přišel a dělal, sháněl, tvořil,“ sdělila ještě Pavlinová.

Další články - Jablunkovsko

K Hladové studánce, která je kousek od Městského lesa, povede nová přírodní stezka. Město na ni získalo dotace díky přeshraniční spolupráci s obcí Istebna.

Jablunkovsko | 22.03.2017 - 12:55
Ilustrační foto.

Krásného medvěda střetl včera na 3 metry od cesty pod Hrčavou syn starosty Petra Staňa Samuel. 

Jablunkovsko | 16.03.2017 - 10:24

Nejen v Bukovci se pro čápy vylepšovalo hnízdo. Také v Hrádku se pustili do práce, aby se v obci poslové jara konečně usadili.

Jablunkovsko | 13.03.2017 - 15:19

Jablunkovští hasiči mají za sebou specializační zdravotnickou přípravu. Tím pádem se jednotka zařadila do kategorie JPO II, která je předurčená pro zásahy u dopravních nehod.

Jablunkovsko | 12.03.2017 - 12:29