Hotel pod Akáty provozuje jako jedna z mála v zemi obec

| 20. Březen 2017 - 7:06

Dolní Lomná je jednou z mála vesnic v republice, možná jediná, která se sama pustila do restaurační a pohostinské služby. Obecní Hotel pod Akáty si nyní provozuje sama.

autor: JAG

„Zaměstnali jsme především místní obyvatele včetně provozního. To je na tom asi to nejdůležitější. Ale hlavní důvod našeho rozhodnutí spočívá v záměru, který máme s hotelem do budoucna. Zůstane jen restaurace se sociálním zařízením, sál s pódiem pro akce či divadlo a jeden služební byt. Zbytek ubytovacích pokojů přebudujeme na obecní byty,“ vysvětlila změnu starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová.

Interiér je nyní doplněný o dobové fotky, historické exponáty, nechybí ani dětský koutek s ovečkami, plným košem hraček a stavebnicemi a otevřeno je na rozdíl od předchozího nájemce o 4 hodiny déle, tedy do 22 hodin. Nový je také jídelní lístek, kde najdete místní klasiku jako třeba bachora, koryta a podobně, před obědem vám na stole přistanou škvarky a chleba jako pozornost podniku.

„Jinak bych chtěla moc poděkovat místním lidem. Kromě číšníků a kuchařů jich mnoho přiložilo ruku k dílu, když jsme se rozhodli vzít hotel pod svá křídla a trochu ho předělat, aby byl takový více náš. Těší mě, že Lomňanští, když je potřeba, umí zabrat. Kdo mohl, ten přišel a dělal, sháněl, tvořil,“ sdělila ještě Pavlinová.

Další články - Jablunkovsko

Policejní hlídka honila řidiče Mitsubishi z Jablunkovska, který odmítl zastavit. Padesátiletý muž dojel až k pastvině v Návsí, kde začal utíkat. Policisté však byli rychlejší.

Jablunkovsko | 22.09.2017 - 10:58

Po osmi stech ujetých kilometrech dorazila do regionu Recyklojízda. Parta lidí, kteří to vzali napříč republikou na elektrokolech, aby podpořili třídění a recyklaci baterií.

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 14:16

Už jen málo zbývá Jablunkovance, aby postoupila do zlaté hitparády pořadu - Chtěl bych mít kapelu - se svou písničkou Čarovná studánka. Pomůžete svými hlasy ve třetím vysílání?

Jablunkovsko | 19.09.2017 - 11:08

Jablíček pomálu, zato česneku a medu bylo dost. 

Jablunkovsko | 17.09.2017 - 08:22