V Bukovci budou lázně, na Hrčavě Golebiewski

| 1. Duben 2017 - 1:56

Tak dlouho se v Písku mluvilo o tom, že by v obci mohly vyrůst lázně, až mu záměr vyfoukl Bukovec. Pozadu s lákáním turistů nezůstává ani Hrčava. Pozemky pro stavbu dalšího komplexu tam koupili majitelé sítě hotelů Golebiewski. 

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

K lázeňskému resortu v Bukovci se toho zatím moc zjistit nedá. Tajné je i místo, kde se skupině soukromých podnikatelů z regionu sdružených pod akciovou společnost SPA pražského miliardáře podařilo objevit obří zásoby termální vody. Mělo by jít o pozemky poblíž nejvýchodnějšího bodu. Byznysmeni už vědí, že se jim nákladná investice do vrtu, u něhož se prokázala dostatečná hloubka, síla i teplota pramene, vrátí. Dobře informovaný zdroj redakci prozradil, že rozhodně nejde o dalekou budoucnost, protože už se pracuje na projektové dokumentaci.

Další z hotelů Golebiewski bude stát na loukách za starou hrčavskou hospodou směrem na Šance. Zatímco ten ve Wisle disponuje aquaparkem, v Krapaczu tropickým parkem a bobovou dráhou a v Mikołajkach obřím celoročním kluzištěm, na Hrčavě jeden z majitelů sítě Janusz Czechaczek plánuje vybudovat uvnitř hotelu celoroční sjezdovku po vzoru Dubaje.

„Jelikož je známé, že spousta Čechů jezdí rádo do našich hotelů, zvážili jsme expanzi k vám. Rok jsme hledali to nejvhodnější umístění a vyhrála obec na Trojmezí. Počítáme tedy i s návštěvníky ze Slovenska. Náklady na hotel se budou pohybovat okolo stovky milionů korun. Inspiraci, jak postavit a provozovat sjezdovku uvnitř budovy, jsme čerpali přímo ve Spojených arabských emirátech,“ uvedl Czechaczek a s nadsázkou podotkl, že rozhodnutí, kam v zahraničí investovat, už samo o sobě předurčuje jeho příjmení.

Doplnil, že na bývalém hrčavském hřišti vyroste čtyřpodlažní parkoviště, na které přispěje i obec. „Věříme, že se náš plán u lidí z horské vesnice setká s kladnou odezvou, protože nabídneme velký počet pracovních míst, což v těchto končinách není obvyklé. A to nemluvím o tom, jak příliv turistů pozvedne nejen rozpočet obce, ale i kasy místních podnikatelů,“ zmínil ještě Czechaczek. 

Tento článek byl platný pouze 1. dubna.

Autor: 
LÍRPA

Další články - Jablunkovsko

Celkem 34 družstev jak mužských, tak ženských se utkalo ve 4. ročníku třetího kola Gorolského poháru. Tentokrát se klání odehrálo v Hrádku, avšak domácí hasiči se mezi první tři nedostali.

Jablunkovsko | 25.06.2017 - 02:08

Hlasování v anketě Strom roku, kde soutěží i nejstarší jilm v republice Bukowiecki starzik, odstartovalo ve čtvrtek. Strom reprezentuje celé Těšínské Slezsko, pomůžete mu k vítězství?

Jablunkovsko | 19.06.2017 - 10:47

Šťastnou ruku při výběru letošního termínu neměli organizátoři Srazu veteránů, mustangů & US cars, který se už poosmé od pátku do neděle konal na fotbalovém hřišti v Milíkově.

Jablunkovsko | 18.06.2017 - 14:36

Tragická nehoda se v pátek stala v Mostech u Jablunkova. Po třetí hodině odpoledne se u hotelu Grůň srazila dvě auta. Při nehodě zemřela starší žena.

Jablunkovsko | 17.06.2017 - 19:14