V Bukovci budou lázně, na Hrčavě Golebiewski

| 1. Duben 2017 - 1:56

Tak dlouho se v Písku mluvilo o tom, že by v obci mohly vyrůst lázně, až mu záměr vyfoukl Bukovec. Pozadu s lákáním turistů nezůstává ani Hrčava. Pozemky pro stavbu dalšího komplexu tam koupili majitelé sítě hotelů Golebiewski. 

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

K lázeňskému resortu v Bukovci se toho zatím moc zjistit nedá. Tajné je i místo, kde se skupině soukromých podnikatelů z regionu sdružených pod akciovou společnost SPA pražského miliardáře podařilo objevit obří zásoby termální vody. Mělo by jít o pozemky poblíž nejvýchodnějšího bodu. Byznysmeni už vědí, že se jim nákladná investice do vrtu, u něhož se prokázala dostatečná hloubka, síla i teplota pramene, vrátí. Dobře informovaný zdroj redakci prozradil, že rozhodně nejde o dalekou budoucnost, protože už se pracuje na projektové dokumentaci.

Další z hotelů Golebiewski bude stát na loukách za starou hrčavskou hospodou směrem na Šance. Zatímco ten ve Wisle disponuje aquaparkem, v Krapaczu tropickým parkem a bobovou dráhou a v Mikołajkach obřím celoročním kluzištěm, na Hrčavě jeden z majitelů sítě Janusz Czechaczek plánuje vybudovat uvnitř hotelu celoroční sjezdovku po vzoru Dubaje.

„Jelikož je známé, že spousta Čechů jezdí rádo do našich hotelů, zvážili jsme expanzi k vám. Rok jsme hledali to nejvhodnější umístění a vyhrála obec na Trojmezí. Počítáme tedy i s návštěvníky ze Slovenska. Náklady na hotel se budou pohybovat okolo stovky milionů korun. Inspiraci, jak postavit a provozovat sjezdovku uvnitř budovy, jsme čerpali přímo ve Spojených arabských emirátech,“ uvedl Czechaczek a s nadsázkou podotkl, že rozhodnutí, kam v zahraničí investovat, už samo o sobě předurčuje jeho příjmení.

Doplnil, že na bývalém hrčavském hřišti vyroste čtyřpodlažní parkoviště, na které přispěje i obec. „Věříme, že se náš plán u lidí z horské vesnice setká s kladnou odezvou, protože nabídneme velký počet pracovních míst, což v těchto končinách není obvyklé. A to nemluvím o tom, jak příliv turistů pozvedne nejen rozpočet obce, ale i kasy místních podnikatelů,“ zmínil ještě Czechaczek. 

Tento článek byl platný pouze 1. dubna.

Autor: 
LÍRPA

Další články - Jablunkovsko

Muzeum Těšínska nominovalo řezbáře Pavla Kufu z Mostů u Jablunkova na udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje. Rada kraje nominaci muzea schválila a Pavel Kufa bude 17....

Jablunkovsko | 08.12.2017 - 19:31

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek dopoledne u požáru dříví ve sklepních prostorách rodinného domku v Písku. Za předběžně odhadovanou škodu 150 tisíc korun může nedbalost obyvatele domku, způsobená...

Jablunkovsko | 09.11.2017 - 13:44

Smutně skončila akce policistů, kteří včera hledali staršího muže v Písku.

Jablunkovsko | 01.11.2017 - 08:33

Knížecí dům změnil majitele. Jablunkovští zastupitelé se dnes napodruhé rozhodli, že přece jen mají zájem, aby ve městě vzniklo muzeum. Novým majitelem se stal Moravskoslezský kraj, který zajistí opravu objektu. Kraj...

Jablunkovsko | 23.10.2017 - 21:17